21 вересня 2019 року
Партнерські ініціативи Кращий досвід Актуальні проекти Портал телемедицини Анонси подій
Загальна інформація Державний центр телемедицини Нормативна база Методичні рекомендації Телемедична мережа

Діяльність :: Телемедицина
Державний центр телемедицини


Інформація про Державний заклад "Медичний центр телемедицини МОЗ України"

Державний заклад "Медичний центр телемедицини МОЗ України" створено наказом Міністерства у 2007 році.

Головний лікар – Осташко Віталій Геннадійович.

Адреса: 03680, Київ, пр. Комарова, 3

Телефон/факс: 044 4043475

Державний заклад "Медичний центр телемедицини Міністерства охорони здоров'я України" (далі – Центр телемедицини) створений наказом Міністерства охорони здоров'я за № 269 "Про утворення Державного клінічного науково-практичного центру телемедицини МОЗ України" 25 травня 2007 року.

Основною метою діяльності Центру телемедицини є надання висококваліфікованої комплексної консультативної медичної допомоги населенню із застосуванням сучасних інформаційних та телемедичних технологій, організація заходів з розробки, апробації, впровадження їх та розвитку телемедицини в Україні.

Відповідно до наказу МОЗ від 26.03.2010 р. № 261 "Про впровадження телемедицини в закладах охорони здоров'я" моніторинг впровадження телемедицини, організаційне сприяння щодо створення телемедичних центрів та координація їх роботи покладено на Центр телемедицини, як на окремий спеціалізований державний заклад міністерства у частині впровадження телемедицини в Україні.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2011 р. № 501 "Про затвердження переліку закладів охорони здоров'я та програм у галузі охорони здоров'я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" його віднесено до Переліку закладів охорони здоров'я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій. Відповідно до яких Центр телемедицини виконує завдання з надання консультативної та діагностичної медичної допомоги громадянам усіх регіонів України, впровадження телемедицини в систему охорони здоров'я, проведення моніторингу впровадження телемедицини та інформатизації в закладах охорони здоров'я в Україні, надання організаційно-методичної допомоги закладам охорони здоров'я з питань телемедицини, розробку і впровадження єдиної, цілісної системи надання інформаційних медичних послуг на базі сучасних телекомунікаційних систем та мережі Інтернет.

Нині Центр телемедицини – єдиний спеціалізований заклад в системі охорони здоров'я, який створено для впровадження та розвитку телемедицини в Україні.

За підтримки партнерів Центр телемедицини сьогодні реалізовує широкомасштабний проект в рамках Меморандуму, підписаного між МОЗ України, НАМНУ, компаніями ДТЕК, МТС, а також Благодійним фондом "Розвиток України", і є ключовим виконавцем та координатором зазначеного проекту, в якому задіяні медичні заклади і установи з 12 областей України.

Пацієнтами, що звертаються за допомогою в Центр телемедицини є жителі практично усіх областей України, адже для обговорення консультантами клінічних випадків використовуються інноваційні телемедичні засоби, що дозволяє розширити доступ до медичної допомоги належної якості незалежно від місця перебування пацієнта.

Державний Центр телемедицини організовує та проводить консультування пацієнтів, зокрема обговорення складних клінічних випадків та результатів діагностичних досліджень у провідних університетських клініках за кордоном. За додатковою інформацією звертатися за телефоном: (044) 404-3475 або електронною поштою: telemedkiev@gmail.com

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка