21 листопада 2019 року
Проекти документів Інформація щодо проходження проектів нормативно-правових актів Новини Нормативна база

Діяльність :: Міжнародні закупівлі :: Новини
Більше пацієнтів отримають терапію – ПРООН звітує про доставку 98% закуплених ліків

13.10.2016
 Збільшити ...

 Збільшити ...

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) і Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) підбили підсумки першого року екстреної закупівлі ліків: станом на 12 жовтня 2016 до України вже поставлено 98% закуплених через ПРООН препаратів та виробів медичного призначення, а економія та залишки коштів державного бюджету склали 4 млн доларів США, що дозволило провести додаткову закупівлю життєво необхідних препаратів.

Київ – 12 жовтня, 2016: МОЗ України, ПРООН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Crown Agents з кінця 2015 року є партнерами у питанні реформування системи закупівель лікарських засобів, як складової ширшої реформи системи охорони здоров’я. Партнерство розпочалось з підписання Угод між МОЗ та ПРООН про закупівлю лікарських засобів на загальну суму 39 мільйонів доларів США в рамках восьми державних програм у галузі охорони здоров’я – діагностики та лікування туберкульозу, діагностики ВІЛ-інфекції, лікування дітей хворих на гемофілію, лікування вірусного гепатиту В і С у дітей та дорослих, лікування дітей з орфанними захворюваннями, а також на закупівлі за програмою імунопрофілактики. Кількість зареєстрованих пацієнтів з гепатитом, туберкульозом і ВІЛ-інфекцією, що потребують лікування в рамках зазначених програм з охорони здоров’я, перевищує 300 000 осіб по всій країні.

В результаті, прозорі, відкриті та конкурентні тендерні процедури ПРООН значно підвищили рівень чесної конкуренції та економічну ефективність закупівель лікарських засобів в Україні завдяки принципу найкращого співвідношення ціни та якості. Українські та міжнародні компанії виробники та постачальники отримали рівні можливості участі в тендерному процесі, завдяки чому частка виробників серед учасників тендерів значно зросла відносно показників попередніх років.

Всі результати проведених тендерів (з назвою постачальника, вартістю контракту та кількістю товару) знаходяться у вільному доступі, разом з інформацією щодо перебігу поставок та залишків на рахунках, на офіційному веб-сайті ПРООН в Україні. Дані регулярно оновлюються. Поставки препаратів було розпочато 1 квітня 2016 року, а станом на сьогодні до України вже поставлено 98% закуплених ліків у доларовому вимірі (Таблиця 1).

Загалом, ПРООН закупила 166 препаратів та виробів медичного призначення виробництва 16 країн, в тому числі України. Зекономлені кошти за вирахуванням витрат відповідних державних підприємств на транспортування та зберігання продукції у розмірі 1.35% та 1.5% в залежності від підприємства, та покриття адміністративних витрат ПРООН у розмірі 5% відповідно до Угоди між МОЗ та ПРООН, склали близько 4 мільйонів доларів.

Відповідно до рішення МОЗ, ПРООН додатково закупила на зекономлені кошти комбіновану п’ятивалентну вакцину проти дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і гемофільної інфекції та лікарські засобів в рамках програми орфанних захворювань, поставка яких в Україну очікується протягом кількох тижнів (Таблиця 2 нижче).

Відповідно до додаткових настанов від МОЗ, ПРООН працює над закупівлею на зекономлені кошти додаткових препаратів в рамках інших програм у період до кінця першого проектного року. У випадку відсутності можливості забезпечити виробництво і поставку цих додаткових лікарських засобів, залишкові кошти будуть повернуті МОЗ відповідно до інструкцій.

Незважаючи на низку логістичних та юридичних перепон, з якими ПРООН та інші закупівельні організації зіштовхнулись в перший рік закупівель, отриманий досвід та співпраця між ПРООН, МОЗ, пацієнтською спільнотою та багатьма іншими партнерами дозволила забезпечити ефективні поставки життєво необхідних ліків та безперервність лікування пацієнтів в Україні.

В.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун зазначила: «У 2015 році ми зробили важливі кроки назустріч прозорим закупівлям ліків в Україні. ПРООН допомогла нам провести ефективні закупівлі ліків за кошти 2015 року, й українські пацієнти отримали якісні та доступні ліки. Завдяки цим закупівлям ми забезпечили поліклініки необхідними ліками та діагностикою, а пацієнтів - необхідними для їх здоров'я препаратами. Вчора ми підписали з ПРООН новий контракт за бюджетом 2016 року і очікуємо на продовження плідної співпраці щодо закупівель ліків і лікарських засобів.»

Директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра поділився своїми міркуваннями: «Залучення ПРООН для підтримки у екстреній закупівлі ліків – сміливий і розумний крок Уряду і Міністерства Охорони Здоров’я. Завдяки нашому широкому досвіду як найбільшої закупівельної агенції ООН, ми досягли результатів, які говорять самі за себе. Ми сподіваємось на продовження цієї плідної співпраці у 2017-му році і готові підтримувати МОЗ у реформі системи охорони здоров’я, зокрема через побудову ефективної системи закупівель препаратів України.»

МОЗ та ПРООН продовжать співпрацю в рамках циклу закупівель за державними програмами 2016 року згідно з підписаним 11 жовтня 2016 року договором між МОЗ та ПРООН.

Щоб отримати більш детальну інформацію, відвідайте сторінку ПРООН, де ви зможете знайти відповіді на часті запитання. Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка