19 вересня 2019 року

Публікації
Як буде впроваджуватись медреформа - обговорили у східних областях

24.11.2017
 Збільшити ...

 Збільшити ...

21-22 листопада у Краматорську та Сєвєродонецьку обговорили реформу системи охорони здоров’я. Експерт з медичної реформи Реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка та заступник директора департаменту економіки і фінансової політики Петро Ємець провели консультацію в рамках туру ««ЗміниТИ: взаємодія заради змін». Представники професійних медичних спільнот, місцевого самоврядування, об'єднаних територіальних громад та пацієнтських організацій долучились до напрацювання нової державної політики у системі охорони здоров'я.

Медики цікавилися утворенням тарифів на медичну допомогу. Розповіли про власний досвід автономізації медичних закладів. Основною проблемою тут є опір місцевої влади. Адже саме вона має прийняти рішення про зміну статусу закладу, а також – не перешкоджати діяльності підприємства в подальшому. Проблемним моментом є кошти на оснащення амбулаторій комп’ютерами. За словами місцевих медиків, комп’ютеризація первинної ланки в Луганській області становить лише 27%.

Експерт детально розповів про створення Національної системи охорони здоров’я та принципи її роботи. А також спростував міфи, трансльовані учасниками консультацій – наприклад, що з упровадженням реформи люди не зможуть потрапити до фахівців спеціалізованої допомоги.

Завдяки публічним консультаціям професійна спільнота має можливість брати безпосередню участь у організації впровадження реформи. Всі зауваження медиків, представників місцевої влади та громадських активістів, які вони озвучують на цих зустрічах, розглядаються в Міністерстві охорони здоров’я. Зустрічі вже пройшли в багатьох регіонах, план подальших консультацій – за посиланням. Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка