19 листопада 2019 року
Проекти Євроатланична інтеграція Взаємодія з Світовим банком Взаємодія з Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією

Діяльність :: Міжнародна діяльність :: Проекти
Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я

Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я


Донор: Європейська Комісія

Виконавець: Консорціум CII Group та ЕПОС

Зміст: Сприяння реформуванню охорони здоров'я, спрямованому на ефективну профілактику та первинну медичну допомогу в Україні, адаптовану до нових соціальних та економічних умов


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

ПІЛОТНІ РЕГІОНИ

НОВИНИ

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
(замовник, виконавці, керевництво, мета, завдання, контактна інформація)

 


Загальна інформація про проект "Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей"

Програма Європейського Союзу здійснює фінансування грантів з метою підтримки процесу переходу до ринкової економіки та розвитку демократичного суспільства в Нових Незалежних Державах та в Монголії. Україна є другим після Росії найбільшим одержувачем фондів Європейського Союзу через програму ТACIC.

21 жовтня 2002 р. в Україні розпочався трьохрічний проект "Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" (надалі проект), який фінансується Європейським Союзом у рамках програми технічної допомоги ТACIC.

Виконавці проекту міжнародні консалтингові фірми, з головним офісом в Берліні, CII Group та ЕПОС (консорціум CII Group /EPOS Health Consultants), що мають значний досвід роботи по допомозі в реформуванні та реструктуризації як цілих галузей, зокрема охорони здоров'я, так і окремих підприємств СНГ. У реалізації проекту бере участь спостережна група за проектами TACIC.

  Анна Сіпула -
Асоційований партнер
  Річард Стайлс -
Менеджер проекту
Харальд Зетче -
Асоційований партнер

 Бенефіціаром проекту є Міністерство охорони здоров'я України. Для координації дій програмою передбачено створення Дорадчої групи до складу якої залучаються представники Адміністрації Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Центральних органів виконавчої влади України, представники донорських організацій.

Мета проекту: наблизити послуги та полегшити фінансову доступність до ефективної системи первинної медичної допомоги в трьох обраних регіонах і, зменшивши спеціалізовану та стаціонарну допомогу, впровадити нову модель первинного медичного обслуговування, що буде підтримуватися програмою перепідготовки фахівців, а також належними фінансовими та юридичними механізмами.

Завдання проекту:

- Розробити пакет юридично-правових документів з метою забезпечення роботи нової системи первинних заходів охорони здоров'я;

- Розробити комплект послуг первинних заходів охорони здоров'я у тому числі комплект початкових послуг (КПП);

- Розробити клінічні та економічні норми визначення пріоритетних захворювань, описаних в КПП;

- Запропонувати фінансові механізми для підтримання системи первинних заходів охорони здоров'я;

- Поліпшити ефективність профілактичних заходів охорони здоров'я та діагностику на ранніх стадіях через навчання фахівців;

- Зміцнити потенціал теперішньої системи збору та керування даними в галузі охорони здоров'я.

Етапи проекту:

Етап І - початковий етап (4 місяці)

- початок проекту;

- аналіз середовища проекту для виявлення змін, які можуть вплинути на заплановану реалізацію проекту.

Етап ІІ - етап аналізу і розробки (10 місяців)

- розробка моделі первинних заходів охорони здоров'я, одночасно із

здійсненням поглибленого аналізу середовища проекту.

Етап ІІІ - етап втілення (22 місяці)

- втілення запропонованої моделі у трьох пілотних регіонах

На першому етапі проведено збір інформації та оцінка змін, що відбулися в галузі охорони здоров'я України за період незалежності.

Виконавець проекту зв'язався із всіма міжнародними донорськими організаціями з питань розвитку, які щойно здійснюють проекти в Україні, та обговорили їхній досвід і теперішню роботу. Завдання цих зустрічей полягало у визначенні сфери потенційної взаємодії, коли буде можливість заощадити час, або ресурси разом із аналізом досвіду, що накопичили ці організації, який може згодом справити вплив на планування подальших етапів реалізації проекту.

Було здійснено попередній аналіз чинного законодавства щодо охорони здоров'я України. Схожий аналіз було здійснено щодо теперішньої структури охорони здоров'я та чинних програм навчання фахівців.

Також консультанти зосередили увагу на виборі відповідних регіонів для втілення пілотних проектів. Цей процес передбачав визначення критеріїв вибору разом із Замовником проекту, шляхом збору та аналізу необхідної інформації. В результаті вдалося істотно скоротити кількість критеріїв, які могли впливати на прийняття рішень, що дозволило написати остаточний перелік регіонів-кандидатів. Консультанти консорціуму CII/EПOС особисто відвідали регіони для остаточного вибору пілотних регіонів.

Початковий етап реалізації проекту було закінчено на засіданні Керівного комітету 4-го березня, саме тоді члени Комітету остаточно затвердили вибір трьох регіонів із п'яти, запропонованих консультантами (фото 1,2.).

Фото 1, 2. Обговорення результатів діяльності I етапу проекту

 

ПІЛОТНІ РЕГІОНИ
(характеристики, особливості)

 


Затверджено три типа територій: місто, сільська місцевість, місто-село (змішаний тип).

1. Автономна Республіка Крим, Сакський район (змішаний тип).

Змішаний тип.

Для проекту обрано сільській район з містом Саки, у якому проживають біля 100 тис. жителів з мережею медичних закладів у складі: 12 сільських лікарських амбулаторій та 48 фельдшерське - акушерських пунктів.Фото 3. Головний лікар центральної районної лікарні Сакського району АР Крим

2. Запорізька область, Михайлівський район (сільська місцевість).

Сільська місцевість.

Для проекту обрано сільській район, у якому проживають біля 30 тис. жителів з мережею медичних закладів у складі: 9 сімейних амбулаторій.Фото 4. Сімейний лікар однієї з сімейних амбулаторій Михайлівського району Запорізької області

3. Хмельницька область, місто Хмельницький (місто).

Місто.
Для проекту обрано місто, у якому проживають біля 300 тис. жителів з розвинутою мережею медичних закладів у яких працюють 18 сімейних лікарів.Фото 5. Сімейний лікар однієї з сімейних амбулаторій Хмельницька

Восени 2004 року відбулася зміна пілотного регіону. Замість м. Хмельницького, міська влада якого не виявила готовності до впровадження реформ, з 1 грудня 2004 року проект почав працювати у місті Комсомольськ Полтавської області.

Це місто перебуває в авангарді реформ охорони здоров’я. З 52 тис. мешканців, які проживають в Комсомольську, 40% вже обслуговують 11 сімейних лікарів.

Фото 6.


 


ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

(прес-релізи,продукція проекту)

 


Сімейна медицина - у кожну сім'ю

Виїзне засідання Національного прес-клубу реформ
24 вересня 2003 р., м. Комсомольськ, Полтавська обл.

З жовтня минулого, 2002 року, почав впроваджуватися проект „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей". Реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту - німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС.

Мета проекту полягає в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат - розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

На даний час проведено аналіз організаційної структури та фінансування чинної системи охорони здоров'я, законодавчої та нормативної бази, системи підготовки лікарів сімейної медицини, розроблено критерії та відібрано за ними три пілотні регіони, у яких буде впроваджуватися проект. Це м. Хмельницький, Михайлівський район, Запорізької області, та Сакський район, АР Крим. Створено також Дорадчу групу проекту, до якої ввійшли представники Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства фінанасів, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерства юстиції, ВООЗ, Світового Банку та Американського Міжнародного Альянсу Охорони Здоров'я в Україні.

Влітку цього року у м. Хмельницькому було проведено конференцію і семінар, на яких обговорено і погоджено з пілотними регіонами складові моделі первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема, юридичний компонент - незалежний статус надавача послуг охорони здоров'я, та фінансовий - часткове фондоотримання на основі подушного нормативу. До кінця грудня цього року планується завершити всі переговорні процеси та погодження, а з початку наступного - уже приступити до безпосереднього впровадження моделей сімейної медицини у пілотних регіонах.

Другий етап обговорення моделі первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини та принципів відбору медичних закладів для її впровадження відбудеться 6-7 жовтня 2003 року у санаторіїї „Пуща Озерна" (м. Київ). До участі в семінарі запрошено представників Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Представництва ЄС в Україні, ряду міністерств, міжнародних організацій, лікарів, а також спеціалістів з пілотних регіонів.

Вперше до роботи такого семінару запрошено представників засобів масової інформації з усіх регіонів України. Мета - дати змогу журналістам послухати виступи фахівців на пленарних засіданнях, підняти свій професійний рівень у висвітленні теми сімейної медицини, безпосередньо поспілкуватися з представниками різних гілок влади та медицини і, звичайно, донести цю інформацію до населення своїх регіонів. Співорганізатор цього заходу - Український освітній центр реформ, який протягом вересня -жовтня проводить акцію „Сімейна медицина - у кожну сім'ю".

Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впрваджує в Україні проект ЄС по сімейній медицині, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком тощо.

На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 5 років: надає консультації Міністерству охорони здоров'я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості, у даний час реалізовує проект в галузі первинної медицини, мета якого - розробка моделі первинної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

Контактна інформація:
Любов Батіг, тел. 235-6042, факс:246-5986, e-mail: Liubov. Batih@cii.kiev.ua


грудень 2003 року

Проект „Первинні та профілактичні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей", що фінансується ЄС у рамках програми ТАСІС, очолює новий керівник Річард Стайлс. Раніше доктор Стайлс працював лікарем та очолював амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги у Великобританії, читав лекції з університетської програми. Він є старшим екзаменатором у Королівському коледжі лікарів загальної практики (первинної медико-санітарної допомоги) у Лондоні, а також відповідає за розвиток стосунків цієї установи з Україною. Крім того виступає радником з міжнародних питань щодо первинної медико-санітарної допомоги у Кувейті.

Раніше доктор Стайлс працював на Вест-Індських островах та у США.

З грудня 2003 року доктор Річард Стайлс приступив до керівництва проектом ЄС в Україні.

Проект „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" розпочав свою роботу у жовтні 2002 року, реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту - німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС. Мета проекту полягає в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат - розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

На даний час переговорні процеси та погодження щодо розробки моделі первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини та принципів відбору і укомплектування медичних закладів, навчання лікарів тощо наближаються до завершення. Кульмінацією цієї роботи стане конференція в рамках проекту, яка відбудеться уже на початку наступного року і яка затвердить запропоновані моделі до впровадження у пілотних регіонах.

Під час попередніх етапів обговорення (конференції у м. Хмельницькому та Києві (Пуща Озерна), було обговорено і погоджено з пілотними регіонами складові моделі первинної медико-санітарної допомоги і варіанти цих розробок. Зокрема, юридичний компонент - незалежний статус надавача послуг охорони здоров'я, та фінансовий - часткове фондоотримання на основі подушного нормативу.

На даний час проведено аналіз організаційної структури та фінансування чинної системи охорони здоров'я, законодавчої та нормативної бази, системи підготовки лікарів сімейної медицини, розроблено критерії та відібрано за ними три пілотні регіони, у яких буде впроваджуватися проект. Це м. Хмельницький, Михайлівський район, Запорізької області, та Сакський район, АР Крим. Створено також Дорадчу групу проекту, до якої ввійшли представники Верховної Ради України, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства фінансів, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, Міністерства юстиції, ВООЗ, Світового Банку та Американського Міжнародного Альянсу Охорони Здоров'я в Україні.

Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впроваджує в Україні проект ЄС по сімейній медицині, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком, тощо.

На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 5 років: надає консультації Міністерству охорони здоров'я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості, у даний час реалізовує проект в галузі первинної медицини, мета якого - розробка моделі первинної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

Контактна інформація:
Любов Батіг, тел. 235-6042, факс:246-5986, e-mail: Liubov. Batih@cii.kiev.ua


21-22 cічня 2004 року

Проект „Первинні та профілактичні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей", що фінансується ЄС у рамках програми ТАСІС, провів 21-22 січня 2004 р. свою чергову конференцію у м. Комсомольську, яке відоме сьогодні як лідер з реформування системи охорони здоров'я та широкого залучення громадськості до поліпшення якості медичних послуг. Здобутки і досвід міста є корисними й цікавими для багатьох інших регіонів України.

Тема обговорення конференції - модель первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) та шляхи її впровадження у пілотних регіонах, пристосування цієї моделі до існуючого законодавства України та її фінансове обґрунтування. До реалізації проекту буде залучено 5 амбулаторій сімейної медицини у м. Хмельницькому, реорганізовано 12 сільських амбулаторій у амбулаторії сімейного типу в Сакському районі, АР Крим, та залучено 13 сімейних амбулаторій у Михайлівському районі, Запорізької області.

Основним напрямком впровадження моделі є переорієнтація з вторинної медичної допомоги на профілактичну первинну, зміцнення інтегрованості та керованості медичного обслуговування, запровадження програми стимулювання для лікарів загальної практики /сімейних лікарів з метою надання більш якісних послуг та поліпшення діяльності первинної допомоги.

Рекомендована модель ставить на меті: впровадження моделі без застосування змін у законодавстві на національному рівні, вищу ефективність, порівняно з існуючими моделями, а також реалізацію програми стимулювання для сімейних лікарів без погіршення стану регіональної системи охорони здоров'я.

Складова рекомендованої моделі - система забезпечення якості ПМСД, що включає доступну і своєчасну допомогу, ефективне використання ресурсів, задоволення потреб пацієнта, результативність лікування. Показниками такої результативності мають бути зміна стану здоров'я (пацієнта, громади в цілому), отримання ними знань щодо медичної допомоги, зміни в поведінці і способі життя пацієнтів і їх родин, ну і, звичайно, задоволеність медичними послугами.

У ході роботи конференції обговорювалися також система навчання та перекваліфікації лікарів і середнього медичного персоналу, необхідність профілактики і здорового способу життя, а також зміна громадського усвідомлення щодо необхідності поліпшення медичних послуг, шляхом активізації засобів масової інформації та широкого залучення громадськості у пілотних регіонах. Саме з цією метою учасниками конференції стали не тільки медичні працівники, а й представники влади, громадських організацій та засобів масової інформації з пілотних регіонів: м. Хмельницького, Сакського та Михайлівського районів.

У даний час проект ЄС проводить опитування населення у пілотних регіонах щодо рівня знань відносно сімейної медицини та шляхів поліпшення первинної медико-санітарної допомоги, що дасть змогу якнайефективніше використати можливості проекту у впровадженні моделі сімейної медицини.

Для кращого інформування населення та привернення уваги до теми сімейної медицини випущенно кишенькові календарики та виготовлено рекламний ролик, який транслюватиметься на центральних і регіональних телеканалах України. У роботі - випуск інших інформаційних матеріалів.

Створено також рубрику „Сімейна медицина" на Інтернет-порталі www.svitua.com , матеріали якої розсилатимуться понад 500 адресатам, серед яких центральні і місцеві урядові структури, міжнародні й українські громадські організації, а також ЗМІ, більшість з яких регіональні. Журналісти можуть безкоштовно використовувати усі факти з матеріалів рубрики або повністю передруковувати самі матеріали, надсилати свої власні інформації, відгуки чи побажання.

Партнерами проекту ЄС у підготовці і проведені даної конференції виступили управління охорони здоров'я Комсомольської міської ради та центр "Медіна"-АСІМЕД Асоціації "Сімейна медицина" м. Комсомольська.

Проект „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" розпочав свою роботу у жовтні 2002 року, реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту - німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС. Мета проекту полягає в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат - розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

Очолює проект Річард Стайлс. Доктор Стайлс працював сімейним лікарем та очолював амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги у Великобританії, читав лекції з університетської програми. Він є старшим екзаменатором у Королівському коледжі лікарів загальної практики (первинної медико-санітарної допомоги) у Лондоні, а також відповідає за розвиток стосунків цієї установи з Україною. Крім того виступає радником з міжнародних питань щодо первинної медико-санітарної допомоги у Кувейті.

Раніше доктор Стайлс працював на Вест-Індських островах та у США.

З грудня 2003 року доктор Річард Стайлс приступив до керівництва проектом ЄС в Україні.

Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впроваджує в Україні проект ЄС по сімейній медицині, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком, тощо.

На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 5 років: надає консультації Міністерству охорони здоров'я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості, у даний час реалізовує проект в галузі первинної медицини.

Контактна інформація:
Любов Батіг, тел. 235-6042, факс:246-5986, e-mail: LB@cii.kiev.ua


23-27 лютого 2004 року
м. Хмельницький

Профілактика захворювань і здоровий спосіб життя - основа сімейної медицини

Після обговорення та затвердження наприкінці січня цього року остаточного варіанту моделі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) проект ЄС „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" приступив до першого етапу її впровадження, а саме навчання медичного персоналу з м. Хмельницький. До навчання залучаються лікарі, які пройшли спеціалізацію з сімейної медицини, або знаходяться в процесі перепідготовки. Всього візьмуть участь у навчанні 20 сімейних лікарів. Протягом травня-вересня аналогічний курс пройдуть також 24 сімейних лікарі з Михайлівського району, Запорізької області та 44 - з Сакського району, АР Крим.

Оскільки до реалізації проекту залучено регіони, де сімейна медицина уже широко запроваджена і ті, де вона тільки зароджується, відповідно відібрано і кількість лікарів для навчання і кількість амбулаторій. Так, у м. Хмельницькому, де вже є сімейні лікарі і де відпрацьовується міський варіант моделі залучено 5 амбулаторій сімейної медицини, у Михайлівському районі, Запорізької області, повністю охопленому СМ, залучено 13 сімейних амбулаторій, і 12 сільських амбулаторій буде реорганізовано в амбулаторії сімейного типу в Сакському районі, АР Крим, де сімейна медицина тільки починає впроваджуватися.

Мета навчального курсу - поглибити знання та навички вже підготовлених сімейних лікарів щодо розуміння завдань, які стоять перед первинною медико-санітарною допомогою та сімейною медициною, узгодити їхнє розуміння з тією роллю, яку вони повинні відігравати в системі охорони здоров'я, допомогти їм зрозуміти розбіжності між вузькоспеціалізованою та первинною медико-санітарною допомогою. Різниця полягає в застосуванні цілісного підходу у лікуванні, застосуванні методів консультування, розширенні послуг і, найголовніше, - пропагуванні здорового способу життя і профілактиці захворювань. Отримані знання спонукатимуть лікарів до створення відповідних мотивацій та самоосвіти. Варто зазначити, що вартість подібного тижневого курсу навчання у Великобританії обходиться сімейному лікарю в 500 фунтів стерлінгів (700 доларів США).

Вибір тем для навчання ґрунтувався на осонові даних, отриманих в результаті опитування, проведеного серед медичних працівників у пілотних регіонах наприкінці минулого року. Анкети свідчать, що сімейним лікарям бракує додаткових практичних навичок з багатьох тем вузької спеціалізації охорони здоров'я і вони мало зацікавлені в знаннях та навичках щодо пропагування здорового способу життя та профілактики захворювань, що є найбільш важливим для лікаря первинної медико-санітарної допомоги. В ході навчання передбачається також ознайомитися з думкою сімейних лікарів щодо визначення послуг ПМСД у пілотних регіонах.

Проводитимуть практичне навчання викладачі - представники проекту ЄС, які мають особистий досвід практики сімейного лікаря і продовжують займатися цією темою. Це:

Річард Стайлс. Доктор Стайлс працював сімейним лікарем та очолював амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги у Великобританії, читав лекції з університетської програми. Він є старшим екзаменатором у Королівському коледжі лікарів загальної практики (первинної медико-санітарної допомоги) у Лондоні, а також відповідає за розвиток стосунків цієї установи з Україною. Крім того виступає радником з міжнародних питань щодо первинної медико-санітарної допомоги у Кувейті. Раніше доктор Стайлс працював на Вест-Індських островах та у США. З грудня 2003 року доктор Річард Стайлс приступив до керівництва даного проекту ЄС в Україні.

Арнольдас Юргутіс. Доктор Юргутіс працює завідуючим кафедрою громадського здоров'я

Клайпедського (Литва) університету, доцент, кандидат медичних наук. Працював викладачем сімейної медицини і сімейним лікарем, був головним лікарем муніципалітету Клайпедського району. В сімейну медицину перекваліфікувався з дільничного терапевта сільської амбулаторії. Пройшов навчання на викладача (тренера) з сімейної медицини по програмі Європейського Союзу PHARE, стажувався у Великобританії, Голландії, Швеції, Польщі, Іспанії. Співавтор підручника по сімейній медицині. Консультант даного проекту ЄС.

Владислав Одринський. За фахом лікар-терапевт. Працював у приватній клініці. З 1997 року займається питаннями сімейної медицини у Запорізькому державному інституті удосконалення лікарів та під час впровадження проекту JHPIEGO (Університет Джонса Хопкінса) з покращення репродуктивного здоров'я населення. Був керівником проекту, фінансованого USAID (Агенство США з міжнародного розвитку), по навчанню сімейних лікарів і медсестер із сільської місцевості навичкам консультування з питань планування сім'ї і репродуктивного здоров'я. У даний час - помічник ректора Запорізької медичної академії післядипломної освіти, працює над кадидатською дисертацією з організації системи ПМСД на принципах сімейної медицини. Консультант даного проекту ЄС.

До уваги журналістів! На Інтернет-порталі www.svitua.com створено рубрику „Сімейна медицина", матеріали якої розсилаються понад 500 адресатам, серед яких центральні і місцеві урядові структури, міжнародні й українські громадські організації, а також ЗМІ, більшість з яких регіональні. Журналісти можуть безкоштовно використовувати усі факти з матеріалів рубрики або повністю передруковувати самі матеріали, а також надсилати свої власні інформації, відгуки чи побажання.

Проект „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" розпочав свою роботу у жовтні 2002 року, реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту - німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС. Мета проекту полягає в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат - розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впроваджує в Україні проект ЄС по сімейній медицині, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком, тощо.

На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 8 років: надає консультації Міністерству охорони здоров'я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості, у даний час реалізовує проект в галузі первинної медицини.

Контактна інформація:
Любов Батіг, тел/факс: 235-6042, 246-5986, e-mail: LB@cii.kiev.ua


19-23 квітня 2004 року
м. Запоріжжя

Навчання сімейних лікарів - важливий крок до впровадження сімейної медицини

24 сімейні лікарі з Михайлівського району Запорізької області пройшли 19-23 квітня перший навчальний курс з сімейної медицини. Його розроблено на основі затвердженої на початку нинішнього року моделі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), впровадженням якої займається Проект Європейського Союзу „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей".

Навчальний курс покликаний поглибити знання та навички сімейних лікарів щодо розуміння завдань, які стоять перед первинною медико-санітарною допомогою та сімейною медициною, узгодити їхнє розуміння з тією роллю, яку вони повинні відігравати в системі охорони здоров'я. Йтиметься також про особливості первинної медико-санітарної допомоги, які полягають у застосуванні цілісного підходу у лікуванні, методів консультування, розширенні послуг і, найголовніше, - пропагуванні здорового способу життя і профілактиці захворювань. Отримані знання повинні спонукати лікарів до створення відповідних мотивацій та самоосвіти. Варто зазначити, що вартість подібного тижневого курсу навчання у Великобританії обходиться сімейному лікарю в 500 фунтів стерлінгів (700 доларів США).

Тематика навчання ґрунтується на основі даних, отриманих під час опитування медичних працівників наприкінці минулого року. Анкети свідчать, що сімейні лікарі потребують додаткових практичних навичок з багатьох тем вузької спеціалізації охорони здоров'я і вони мало уваги приділяють знанням та навичкам щодо пропагування здорового способу життя та профілактики захворювань, що є найбільш важливим для лікаря первинної медико-санітарної допомоги. В ході навчання буде обговорено також перелік послуг ПМСД у пілотних регіонах.

Навчання медичного персоналу є першим етапом втілення моделі ефективної системи профілактичних та первинних заходів охорони здоров"я у трьох пілотних регіонах: м. Хмельницькому, Михайлівському районі Запорізької області та Сакському районі АР Крим. Це регіони з різним рівнем розвитку сімейною медицини. Так, у м. Хмельницькому, де вже є сімейні лікарі і де відпрацьовується міський варіант моделі, залучено 5 амбулаторій сімейної медицини, у Михайлівському районі Запорізької області, повністю охопленому сімейною медициною, залучено 13 сімейних амбулаторій, у Сакському районі, де сімейна медицина тільки починає впроваджуватися, 12 сільських амбулаторій буде реорганізовано в амбулаторії сімейного типу.

У лютому навчання уже пройшли 20 сімейних лікарів з м. Хмельницького, а до вересня аналогічний курс прослухають ще 44 лікарі з Сакського району.

Водночас з навчанням медичного персоналу Проект ЄС приділяє важливого значення також підвищенню рівня поінформованості населення щодо сімейної медицини. З цією метою протягом травня-червня нинішнього року на національному і регіональному рівнях буде організовано першу інформаційну кампанію з пропагування переваг сімейної медицини, профілактики захворювань та пропаганди здорового способу життя. До участі у кампанії буде залучено як центральні, так і місцеві органи влади, громадські організації та засоби масової інформації. У рамках підготовки до інформаційної кампанії 19-20 квітня у Запоріжжі пройшов семінар-тренінг для представників влади, громадських організацій, засобів масової інформації пілотних регіонів. Його учасники відпрацювали ключові моменти майбутньої інформаційної кампанії у пілотних регіонах, відвідали сімейні амбулаторії Михайлівського району Запорізької області.

До уваги журналістів! На Інтернет-порталі www.svitua.com створено рубрику „Сімейна медицина", матеріали якої розсилаються понад 500 адресатам, серед яких центральні і місцеві урядові структури, міжнародні й українські громадські організації, а також ЗМІ, більшість з яких регіональні. Журналісти можуть безкоштовно використовувати усі факти з матеріалів рубрики або повністю передруковувати самі матеріали, а також надсилати свої власні інформації, відгуки чи побажання.

Контактна інформація:
Любов Павлюх, тел/факс: 235-6042, 246-5986, e-mail: LB@cii.kiev.ua

Додаток до прес-релізу

Навчання для лікарів проводять викладачі - представники Проекту ЄС, які мають власний

досвід практики сімейного лікаря і продовжують займатися цією темою.

Річард Стайлс. Доктор Стайлс працював сімейним лікарем та очолював амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги у Великобританії, читав лекції з університетської програми. Він є старшим екзаменатором у Королівському коледжі лікарів загальної практики (первинної медико-санітарної допомоги) у Лондоні, а також відповідає за розвиток стосунків цієї установи з Україною. Крім того виступає радником з міжнародних питань щодо первинної медико-санітарної допомоги у Кувейті. Раніше доктор Стайлс працював на Вест-Індських островах та у США. З грудня 2003 року доктор Річард Стайлс керує Проектом ЄС в Україні.

Арнольдас Юргутіс. Доктор Юргутіс працює завідувачем кафедри громадського здоров'я Клайпедського університету (Литва), доцент, кандидат медичних наук. Працював викладачем сімейної медицини і сімейним лікарем, був головним лікарем муніципалітету Клайпедського району. В сімейну медицину перекваліфікувався з дільничного терапевта сільської амбулаторії. Пройшов навчання на викладача (тренера) з сімейної медицини за програмою Європейського Союзу PHARE, стажувався у Великобританії, Голландії, Швеції, Польщі, Іспанії. Співавтор підручника з сімейної медицини. Консультант Проекту ЄС.

Владислав Одринський. За фахом лікар-терапевт. Працював у приватній клініці. Питаннями сімейної медицини займається з 1997 року - у Запорізькому державному інституті удосконалення лікарів, у проекті JHPIEGO (Університет Джонса Хопкінса) з покращення репродуктивного здоров'я населення. Був керівником проекту USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) з навчання сімейних лікарів і медсестер із сільської місцевості навичкам консультування з питань планування сім'ї та репродуктивного здоров'я. Нині - помічник ректора Запорізької медичної академії післядипломної освіти, працює над кандидатською дисертацією з організації системи ПМСД на принципах сімейної медицини. Консультант Проекту ЄС.

Проект „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" розпочав свою роботу у жовтні 2002 року, реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту - німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС. Мета проекту полягає в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат - розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впроваджує в Україні Проект ЄС з сімейної медицини, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком, тощо.

На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 8 років: надає консультації Міністерству охорони здоров'я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості, у даний час реалізовує проект у галузі первинної медико-санітарної допомоги.


23 червня 2004 року

Сімейні лікарі здобувають нові знання

Понад 40 лікарів Cакського району Криму пройдуть у червні перший тижневий навчальний курс з сімейної медицини у рамках Проекту Європейського Союзу „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей". Нова програма розроблена з урахуванням принципів прийнятих в ЄС як додаткове навчання лікарів - учасників проекту, які нещодавно завершили перепідготовку за спеціальністю "Загальна практика/сімейна медицина" у Кримському державному медичному університеті.

Мета навчального курсу - поглибити знання сімейних лікарів і допомогти їм краще зрозуміти завдання, які стоять перед первинною медико-санітарною допомогою та сімейною медициною. Йтиметься про особливості первинної медико-санітарної допомоги, зокрема про застосування цілісного підходу у лікуванні, методів консультування, розширенні послуг. Значне місце відводиться практичним навичкам і знанням щодо здорового способу життя та профілактики захворювань. Отримані знання повинні спонукати лікарів до вироблення відповідних мотивацій та самоосвіти, оскільки сімейна медицина - це перш за все людський ресурс, лікарі віддані своїй справі, від знань і компетенції яких залежатиме ефективність всієї охорони здоров'я.

Варто зазначити, що вартість подібного тижневого курсу у Великобританії обходиться сімейному лікарю в декілька сот фунтів стерлінгів. Усі навчальні курси для сімейних лікарів Сакського району оплачуються з коштів Проекту ЄС.

Навчання проводять експерти Проекту з Великобританії, Литви, України, кожен з яких має багаторічний досвід роботи сімейного лікаря. Крім лікарів, в рамках Проекту передбачено також навчання сімейних медичних сестер.

Навчання медичного персоналу - важлива складова нової моделі сімейної медицини, розробленої в рамках проекту на основі міжнародного досвіду з урахуванням існуючих в Україні соціально-економічних умов. В ході її експериментального впровадження передбачено здійснити комплексну реконструкцію первинної ланки охорони здоров'я у трьох пілотних регіонах: місті Хмельницькому, Михайлівському районі Запорізької області та Сакському районі АР Крим.

Обрані проектом регіони мають різний рівень розвитку сімейної медицини. Так, у м. Хмельницькому, де вже є сімейні лікарі і де відпрацьовується міський варіант моделі, залучено 5 амбулаторій сімейної медицини, у Михайлівському районі Запорізької області, повністю охопленому сімейною медициною, залучено 13 сімейних амбулаторій, у Сакському районі, де сімейна медицина тільки починає розвиватися, 12 сільських амбулаторій буде реорганізовано в амбулаторії сімейного типу. Всі вони будуть забезпечені необхідним обладнанням, в тому числі і комп'ютерним. З урахуванням діагностичних, лікувальних та профілактичних заходів та заходів пропагування здорового способу життя, буде розроблено перелік послуг, які надаватимуть нові центри сімейної медицини, буде визначено і апробовано найбільш оптимальний механізм їхнього фінансування.

Проект ЄС „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" розпочав свою роботу у жовтні 2002 року, реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту - німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС. Мета проекту полягає в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат - розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впроваджує в Україні проект ЄС з сімейної медицини, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком, тощо.

На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 8 років: надає консультації Міністерству охорони здоров'я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості, у даний час реалізовує проект в галузі первинної медицини.

Контактна інформація:
Любов Павлюх, тел/факс: (044) 235-6042, 246-5986, e-mail: LP@cii.kiev.uа

До уваги журналістів! На Інтернет-порталі www.svitua.com створено рубрику „Сімейна медицина", матеріали якої розсилаються понад 500 адресатам, серед яких центральні і місцеві урядові структури, міжнародні й українські громадські організації, а також ЗМІ, більшість з яких регіональні. Журналісти можуть безкоштовно використовувати усі факти з матеріалів рубрики або повністю передруковувати самі матеріали, а також надсилати свої власні інформації, відгуки чи побажання.

Додаток до прес-релізу

Навчання для лікарів проводять викладачі - представники Проекту ЄС, які мають власний Практичний досвід сімейного лікаря і продовжують займатися цією темою.

Річард Стайлс. Доктор Стайлс працював сімейним лікарем та очолював амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги у Великобританії, читав лекції з університетської програми. Він є старшим екзаменатором у Королівському коледжі лікарів загальної практики (первинної медико-санітарної допомоги) у Лондоні, а також відповідає за розвиток стосунків цієї установи з Україною. Крім того виступає радником з міжнародних питань щодо первинної медико-санітарної допомоги у Кувейті. Раніше доктор Стайлс працював на Вест-Індських островах та у США. З грудня 2003 року доктор Річард Стайлс керує Проектом ЄС в Україні.

Арнольдас Юргутіс. Доктор Юргутіс працює завідувачем кафедри громадського здоров'я Клайпедського університету (Литва), доцент, кандидат медичних наук. Працював викладачем сімейної медицини і сімейним лікарем, був головним лікарем муніципалітету Клайпедського району. В сімейну медицину перекваліфікувався з дільничного терапевта сільської амбулаторії. Пройшов навчання на викладача (тренера) з сімейної медицини за програмою Європейського Союзу PHARE, стажувався у Великобританії, Голландії, Швеції, Польщі, Іспанії. Співавтор підручника з сімейної медицини. Консультант Проекту ЄС.

Рута Радзявічене. Викладач з сімейної медицини з Литви. Закінчила коледж сімейної медицини у Литві та Європейську академію викладачів загальної практики сімейної медицини. Викладає у Клайпедському університеті і практикує як сімейний лікар. Консультант Проекту ЄС.

Владислав Одринський. За фахом лікар-терапевт. Працював у приватній клініці. Питаннями сімейної медицини займається з 1997 року - у Запорізькому державному інституті удосконалення лікарів, у проекті JHPIEGO (Університет Джонса Хопкінса) з покращення репродуктивного здоров'я населення. Був керівником проекту USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) з навчання сімейних лікарів і медсестер із сільської місцевості навичкам консультування з питань планування сім'ї та репродуктивного здоров'я. Нині - помічник ректора Запорізької медичної академії післядипломної освіти, працює над кандидатською дисертацією з організації системи ПМСД на принципах сімейної медицини. Консультант Проекту ЄС.


1 липня 2004
м. Хмельницький

Розвиток сімейної медицини у Хмельницькому - пілотному регіоні Проекту ЄС

Близько 30 тисяч хмельничан, серед яких передовсім мешканці віддалених районів міста, першими зможуть відчути переваги сімейної медицини. 5 сімейних амбулаторій міста Хмельницького беруть участь у Проекті Європейського Союзу „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей", завдання якого створити модель ефективної системи профілактичних та первинних заходів охорони здоров'я на засадах сімейної медицини.

В ході експериментального впровадження нової моделі передбачено здійснити комплексну реструктуризацію первинної ланки охорони здоров'я у трьох пілотних регіонах: місті Хмельницькому, Михайлівському районі Запорізької області та Сакському районі АР Крим. Обрані проектом регіони мають різний рівень розвитку сімейної медицини. Наприклад, у Михайлівському районі, повністю охопленому сімейною медициною, залучено 13 сімейних амбулаторій, у Сакському районі, де сімейна медицина тільки починає розвиватися, 12 сільських амбулаторій буде реорганізовано в амбулаторії сімейного типу.

У м. Хмельницькому, де вже є сімейні лікарі, відпрацьовується міський варіант моделі. Першим кроком у впровадженні моделі стало навчання лікарів. В рамках проекту ЄС 20 хмельницьких лікарів пройшли двотижневий навчальний курс з сімейної медицини, що ґрунтується на принципах прийнятих в ЄС. Без відриву від роботи вони вчилися застосовувати цілісний підхід у лікуванні, сучасні методи консультування. Багато уваги було приділено практичним навичкам і знанням щодо здорового способу життя та профілактики захворювань.

З лікарями працювали експерти Проекту з Великобританії, Литви, України, які мають багаторічний досвід роботи в галузі сімейної медицини. У майбутньому також передбачено навчання сімейних медичних сестер.

В ході впровадження проекту сімейні амбулаторії будуть забезпечені необхідним медичним обладнанням та комп'ютерами. З урахуванням діагностичних, лікувальних та профілактичних заходів та заходів пропагування здорового способу життя буде розроблено перелік послуг, які надаватимуть нові центри здоров'я, буде визначено найбільш прийнятний механізм їхнього фінансування.

Запропонована модель розроблена на основі міжнародного досвіду та існуючих в Україні соціально-економічних умов. Її мета - поліпшити якість, ефективність та доступність медичного обслуговування для населення України.

Проект ЄС „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" розпочав свою роботу у жовтні 2002 року, реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту - німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС. Мета проекту полягає в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат - розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впроваджує в Україні проект ЄС з сімейної медицини, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком, тощо.

На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 8 років: надає консультації Міністерству охорони здоров'я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості.

Контактна інформація:
Любов Павлюх, тел/факс: (044) 235-6042, 246-5986, e-mail: LP@cii.kiev.uа

До уваги журналістів! На Інтернет-порталі www.svitua.com створено рубрику „Сімейна медицина", матеріали якої розсилаються понад 500 адресатам, серед яких центральні і місцеві урядові структури, міжнародні й українські громадські організації, а також ЗМІ, більшість з яких регіональні. Журналісти можуть безкоштовно використовувати усі факти з матеріалів рубрики або повністю передруковувати самі матеріали, а також надсилати свої власні інформації, відгуки чи побажання.


6 липня 2004 року
Запоріжжя

Розвиток сімейної медицини у Михайлівському районі - учаснику Проекту ЄС

П'ять років тому у Михайлівському районі Запорізької області була відкрита перша амбулаторія сімейного лікаря, а нині всі медичні заклади первинної ланки охорони здоров'я району переведено на засади сімейної медицини.

Чим була викликана необхідність реформування системи медичного обслуговування району? Протягом останнього десятиліття в районі значно погіршилися показники стану здоров'я населення, особливо в сільській місцевості, де не було жодного населеного пункту з позитивним рухом. Аналіз звернень громадян до медичних закладів показав, що доступність лікарської допомоги сільському населення в 2,5 разів менша, ніж у районному центрі.

З метою забезпечення жителів Михайлівського району кваліфікованою медичною допомогою, створення умов для постійного динамічного спостереження за станом їхнього здоров'я, проведення профілактичних заходів, а також поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів району проведено велику роботу щодо впровадження сімейної медицини.

Було здійснено програму підготовки сімейних лікарів на виїзних курсах кафедри сімейної медицини Запорізького медичного інституту удосконалення лікарів (нині Медична академія післядипломної освіти). Підготовлено необхідну матеріальну базу: відремонтовано приміщення фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторні приміщення в адмінбудинках сільськогосподарських підприємств та сільських рад, інші пристосовані приміщення.

На сьогодні мережа лікувально-профілактичних закладів району, що працюють на засадах сімейної медицини складається з 1-го відділення сімейних лікарів та 12 самостійних амбулаторій сімейного лікаря. В них працюють 24 сімейних лікарі, які обслуговують 10 300 сімей, або 29 тисяч людей. Функціонують денні стаціонари в селах Любимівка, Тимошівка, смт. Пришиб. Всі амбулаторії телефонізовані, а лікарі забезпечені автомобілями „Таврія".

Наприкінці 2003 року Михайлівський район було обрано пілотним для впровадження нової моделі первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), розробленої Проектом Європейського Союзу „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей".

Весною всі сімейні лікарі району пройшли перший навчальний курс з сімейної медицини, розроблений з урахуванням принципів прийнятих в ЄС. Навчання поглибило їхні знання і допомогло краще зрозуміти завдання, які стоять перед сімейною медициною. Експерти проекту з Великобританії, Литви, України навчали лікарів цілісному підходу у лікуванні, методам консультування, звертали увагу на пропагування здорового способу життя та профілактику захворювань. У майбутньому передбачено ще один тижневий навчальний курс для лікарів, а також навчання медичних сестер.

В рамках проекту сімейні амбулаторії будуть забезпечені необхідним медичним обладнанням та комп'ютеризовані, буде розроблено перелік послуг, які надаватимуть нові центри сімейної медицини, визначено та відпрацьовано найбільш оптимальний механізм їхнього фінансування.

Крім Михайлівського району, участь у Проекті беруть Сакський район АР Крим та місто Хмельницький.

Проект ЄС „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров'я України, Києва та ряду областей" розпочав свою роботу у жовтні 2002 року, реалізація його розрахована на 36 місяців. Проект фінансується Європейським Союзом. Виконавець проекту - німецький консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС. Мета проекту полягає в поліпшенні якості, ефективності та доступності первинної медико-санітарної допомоги для населення України. Очікуваний результат - розробка моделі первинної медичної допомоги для подальшого її впровадження на національному рівні.

Консорціум СІІ ГРУП/ЕПОС, який впроваджує в Україні проект ЄС з сімейної медицини, є незалежною міжнародною консалтинговою компанією, яка спеціалізується на наданні послуг міжнародним донорським організаціям, національним і місцевим урядовим структурам та приватному сектору у країнах Центральної та Східної Європи, а також виконує проекти, які фінансуються Європейською Комісією та Світовим Банком, тощо.

На ринку України компанія успішно працює протягом останніх 8 років: надає консультації Міністерству охорони здоров'я України, успішно впровадила проект ЄС у фармацевтичній промисловості.

Контактна інформація:
Любов Павлюх, тел/факс: (044) 235-6042, 246-5986, e-mail: LP@cii.kiev.uа

До уваги журналістів! На Інтернет-порталі www.svitua.com створено рубрику „Сімейна медицина", матеріали якої розсилаються понад 500 адресатам, серед яких центральні і місцеві урядові структури, міжнародні й українські громадські організації, а також ЗМІ, більшість з яких регіональні. Журналісти можуть безкоштовно використовувати усі факти з матеріалів рубрики або повністю передруковувати самі матеріали, а також надсилати свої власні інформації, відгуки чи побажання.


Британський досвід очима українських лікарів
Вчаться медсестри - партнери сімейних лікарів
Реформуючи охорону здоров'я, представники регіонів вивчають європейський досвід

 


НОВИНИ

(конференції інші заходи)

 


10 квітня 2003 року у місті Хмельницький відбулася перша конференція проекту „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров’я України, Києва та ряду областей”. Учасники ознайомились з завданнями та етапами проекту. Обговорено стан впровадження сімейної медицини в Україні, в інших країнах світу, основні напрямки розвитку проекту.

 

 


6-7 жовтня 2003 року у місті Києві відбулася науково-практична конференція проекту „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров’я України, Києва та ряду областей”.

В роботі конференції прийняли участь представники Міністерства охорони здоров'я України, провідні вчені з проблем організації охорони здоров'я, представники пілотних регіонів та засобів масової інформації.

 


21 - 22 січня 2004 року в місті Koмсомольськ Полтавської області відбувся семінар проекту „Профілактичні та первинні заходи охорони здоров’я України, Києва та ряду областей”: "Третій етап обговорення моделі первинної медико-санітарної допомоги для впровадження у пілотних регіонах (місто Хмельницький, Михайлівський район Запорізької області, та Сакський район АР Крим)" Були визначені наступні теми семінару : 1Обговорення фізичної структури майбутніх центрів сімейної медицини, включаючи розташування та укомплектування штатом. 2.Обговорення показників якості та ефективності для спостереження за роботою нової системи медичного обслуговування. 3.Обговорення плану впровадження моделі первинної медико-санітарної допомоги.

 


23 травня 2004 року представники пілотних регіонів (місто Хмельницький, Михайлівський район Запорізької області, та Сакський район АР Крим) сумісно з консультантами консорціуму CII/EПOС та представниками МОЗ України прийняли участь у святкуванні Дня Європи. Було розгорнуто роботу в Сімейній амбулаторії на Хрещатику (м. Київ). Проводилося пропагування здорового способу життя та запобігання захворюванням.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка