12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна інформація щодо спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 27.01.2017)

Оперативна інформація щодо спалахів інфекційних та паразитарних
захворювань в Україні (станом на 27.01.2017)

З початку поточного року, станом на 27 січня, в Україні зареєстровано 11 спалахів інфекційних захворювань (4 спалахи ротавірусного ентериту та 2 – ГКІ невстановленої етіології, 2 спалахи вірусного гепатиту А, 1 – сальмонельозу, 1 - тифо - паратифозного захворювання та 1 – кору), внаслідок яких постраждало 83 особи, у т. ч. 75 дітей.

За період з 21.01 - 27.01.2017 було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 44 дитини.

Серед дітей ддошкільного навчального закладу № 1, м. Ніжин, Чернігівської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію (ротавірусний ентерит). Захворіло 6 дітей. Всіх хворих в стані середньої важкості госпіталізовано до інфекційного відділення Ніжинської центральної районної лікарні. Імунохроматографічним методом (швидкі тести) виявлені позитивні результати на ротавірус у 5дітей. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 40 змивів, 3 проби харчових продуктів та 4 проби питної води. Обстежено 27 контактних осіб. За контактними особами встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Серед дітей дошкільного навчального закладу № 634 Дарницького району, м. Києва зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію (ротавірусний ентерит) зареєстровано. Захворіло 5 дітей, які відвідують молодшу та середню садові групи. Всіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано в Київську міську дитячу лікарню № 2. Хроматографічним методом (швидкі тести) виявлено позитивні результати на ротавірус у 4 дітей. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 40 змивів, 3 проби харчових продуктів та 6 проб питної води. Обстежено 41 контактну особу (бактеріологічно– 9 осіб, хроматографічним методом (швидкі тести) – 32. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Серед учнів гуманітарної гімназії №23 м. Житомир виникло групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 23 учні різних класів (з першого по дев’ятий), з яких 14 дітей було госпіталізовано до інфекційного відділення центральної дитячої міської лікарні, 3 – до інфекційного відділення обласної дитячої лікарні та 6 знаходяться на амбулаторному лікуванні, стан хворих середньої важкості. У двох хворих за результатами хроматографічного метода досліджень (швидкі тести) виявлено ротавірус. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 86 змивів, 10 проб харчових продуктів та 14 проб питної води та обстежено 17 контактних осіб. Розроблено план заходів з локалізації та ліквідації вогнища. Направлено лист керівникам закладів охорони здоров'я м.Житомира щодо проведення медичного спостерження за контактними особами в домашніх осередках контактних із гуманітарної гімназії № 23. Станом на 25.01.2017 гуманітарна гімназія № 23 м. Житомира не функціонує. В приміщеннях проводиться генеральне прибирання та дезінфекція. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Серед дітей навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад», с.Мар'янівка, Запорізького району Запорізької області виникло групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 10 осіб, із них 4 дітей, які відвідували дошкільну групу та 6 учнів 3, 4, та 8 класів. Всіх хворих було госпіталізовано до інфекційного відділення Запорізької центральної районної лікарні. Станом на 26.01.2017 отримано результати вірусологічних досліджень – у 2 хворих та 3 контактних при проведенні досліджень матеріалу методом полімеразно-ланцюгової реакції виявлена РНК норавірусу 2 генотипу. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 105 змивів, 8 проб харчових продуктів та 9 проб питної води, обстежено 16 контактних. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За результатами епідеміологічного розслідування встановлено, що водопостачання закладу здійснюється з незаконної свердловини через накопичувальний бак, встановлений на харчоблоці. За контактними особами встановлено медичне спостереження. З працівниками та учнями навчально-виховного комплексу проведено бесіди щодо профілактики кишкових інфекцій.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка