12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 03.02.2017)

З початку поточного року, станом на 03.02.2017 в Україні зареєстровано 16 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 125 осіб, у т. ч. 115 дітей.

За п’ятий тиждень поточного року (28.01 - 03.02.2017) зареєстровано 5 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 42 особи, з них 40 дітей. Спалахи реєструвалися у Вінницькій, Дніпропетровській, Одеській та Київській областях.

Серед мешканців с. Ковалівка Немирівського району Вінницької області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію у побуті. Захворіло 5 осіб, з них 4 дітей.

Захворювання пов'язано із вживанням салату «Олів´є», заправленого майонезом та оселедця під шубою. Всіх хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Немирівської районної лікарні. При проведенні епідеміологічного розслідування в приватному домоволодінні, для лабораторних досліджень відібрано 21 змив з кухонного обладнання та посуду, 3 проби харчових продуктів (залишки салатів «Олів'є» та «оселедець під шубою», майонез, що використовувався для заправки салатів), 2 проби води (особиста криниця та ємність з водою в оселі). Санітарно – гігієнічний стан домоволодіння незадовільний: водопостачання та каналізація відсутні, відсутній холодильник для зберігання харчових продуктів, відсутні умови для миття посуду та дотримання правил особистої гігієни, прибирання приміщень проводиться не регулярно, в оселі є гризуни. Обстежено одну контактну особу, яка вживала ті ж страви. Результати бактеріологічного обстеження негативні. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію та дератизацію. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Серед дітей комунального комбінованого дошкільного навчального закладу №6 м. Кривий Ріг, Дніпрпопетровської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію (ротавірусний ентерит). Захворіло 5 дітей, які відвідують садову групу. Всіх хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до Криворізької інфекційної лікарні.

Імунохроматографічним методом у 4 дітей виявлено позитивні результати на ротавірус. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 20 змивів, 10 проб харчових продуктів та 6 проб питної води, обстежено 28 контактних осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Основні причини та обставини, що сприяли виникненню спалаху – недотримання співробітниками закладу протиепідемічного режиму, перевантаження дитячого закладу. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Серед учнів спеціалізованої школи «Сузір’я», м. Вишгород, Київської області виникло групове захворювання на гостру кишкову інфекцію (гострий гастроентерит). Захворіло 21 особа, в т.ч. 20 дітей, які відвідують різні класи (1в, 1д, 2а, 2б, 2в, 5а, 5б, 7г) та один співробітник. Четверо дітей було госпіталізовано до дитячого відділення Вишгородської центральної районної лікарні, 17 знаходяться на амбулаторному лікуванні. Результати бактеріологічного обстеження хворих негативні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 70 змивів, 7 проб харчових продуктів, 2 проби питної води. Обстежено 42 контактних особи. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Епідеміологічне розслідування спалаху та обстеження харчоблоку спеціалізованої школи «Сузір’я» проведено за участю представників Головного управління Держпродспоживслужби у Вишгородському районі та головного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Серед дітей дитячого навчального закладу «Сонечко», с. Гоголів, Броварського району, Київської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію (гострий гастроентерит). Захворіло 7 дітей, які відвідують молодшу групу та 1 неорганізована дитина з домашнього вогнища. Двоє дітей в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Броварської дитячої лікарні, шестеро дітей з легким перебігом захворювання знаходяться на амбулаторному лікуванні. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 30 змивів, 7 проб харчових продуктів, 2 проби питної води та обстежено 6 контактних. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Розроблено та затверджено План заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху ГКІ серед дітей молодшої групи. Питання заслухано 30.01.2017 на апаратній нараді у міського голови м. Бровари та на засідані комісії з питань ТЕБ та НС при Броварській районній державній адміністрацї з прийняттям відповідних рішень. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Серед учнів загальноосвітньої школи с. Козацьке Білгород-Дністровського району Одеської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 3 дітей, які навчаються в 4, 5 та 8 класах. Всіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Білгород-Дністровської районної лікарні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 30 змивів, 3 проби харчових продуктів, 9 проб питної води. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію.

Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики вірусного гепатиту А.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка