12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 10.02.2017)

З початку поточного року, станом на 10.02.2017, в Україні зареєстровано 22 спалахи інфекційних захворювань. Внаслідок яких постраждало 198 осіб, у т. ч. 183 дитини.

За період з 04.02 - 10.02.2017 було зареєстровано 6 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 72 особи, у тому числі 67 дітей.

Серед дітей приватної школи-садку «Гіпаніс» м. Миколаїв зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 7 дітей. Всіх хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до обласної дитячої інфекційної лікарні. У 2-х хворих вірусологічно підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. Розроблено план заходів щодо локалізації та ліквідації групового захворювання. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 80 змивів, 5 проб харчових продуктів, 3 проби питної води. Обстежено 18 контактних осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведена заключна дезінфекція. Наказом директора школи від 02.02.2017 №14 тимчасово призупинено навчальний процес у школі з 02.02.17 по 06.02.2017 року у зв’язку з виникненням захворювань на гостру кишкову інфекцію серед учнів школи.

Серед учнів Київського обласного ліцею-інтернату фізичної культури та спорту (м.Біла Церква Київської області) зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 4 учні. Всіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Білоцерківської міської лікарні №3. Розроблено план заходів щодо локалізації та ліквідації групового захворювання. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 70 змивів, 7 проб харчових продуктів, 2 проби питної води. Обстежено 25 декретованих та контактних осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведена заключна дезінфекція.

Серед учнів Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім.М.Лисенка (10 осіб), Київського державного херографічного училища (12 осіб) та Державної художньої середньої школи ім.Т.Г.Шевченка (9 осіб) зареєстровано спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію. До інфекційного відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 у стані середньої важкості було госпіталізовано 9 осіб, 22 особи з легким перебігом хвороби перебувають на амбулаторному лікуванністанні. Всі хворі проживають в 3-х гуртожитках вищевказаних закладів, об’єднанні загальною територією та харчуються в загальній їдальні ТОВ «Віра Конті Прем`єр». Для проведення лабораторних досліджень відібрано 40 змивів, 18 проб харчових продуктів, 2 проби питної води. Обстежено 58 декретованих та контактних осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищах проведено заключну дезінфекцію.

Серед мешканців м. Кривий Ріг Дніпропетровської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію у побуті. Захворіло 6 осіб, у тому числі 1 дитина. Всіх хворих у стані середньої важкості госпіталізовано до Криворізької міської інфекційної лікарні №1. Хворі проживають в приватному будинку в антисанітарних умовах. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 20 змивів, 2 проби харчових продуктів, 1 проба питної води та обстежено 1 контактну особу. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію.

Серед учнів дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №293 «Багряні вітрила» (м.Запоріжжя) зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію (гострий гастроентерит). Захворіло 8 дітей, з яких 5 в стані середньої важкості було госпіталізовано до міської дитячої інфекційної лікарні, 3 осіб з легким перебігом хвороби перебувають на амбулаторному лікуванні. У 6 хворих вірусологічно підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 30 змивів, 7 проб харчових продуктів, 2 проби питної води. Обстежено 18 контактних осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію.

Серед учнів навчально-виховного комплексу с.Нелипівці Кельменецького району Чернівецької області зареєстровано групове захворювання на краснуху. Захворіло 16 учнів різних класів. З числа усіх захворілих одна дитина має вакцинацію та ревакцинацію вакциною КПК, 13 дітей мають лише вакцинацію вакциною КПК, 2 учнів не мають щеплень через відмови батьків.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка