12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна інформація щодо спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 17.02.2017)

З початку поточного року, станом на 17 лютого в Україні зареєстровано 25 спалахів інфекційних захворювань (7 спалахів – ротавірусного ентериту, 2 - ГКІ встановленої етіології, 6 – ГКІ невстановленої етіології, 4 – вірусного гепатиту А, 2 – сальмонельозу, 2 – кору, 1 – черевного тифу та 1 спалах краснухи), внаслідок яких постраждало 218 осіб, у т. ч. 119 дітей.

За період з 11.02 - 17.02.2017 було зареєстровано 3 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 20 осіб, у т. ч. 16 дітей.

Серед працівників ТОВ «Микулинецький Бровар Плюс» (смт Микулинці, Теребовлянського район, Тернопільської області) зарехєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 3 дорослих осіб, яких в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Теребовлянської районної лікарні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 20 змивів, 5 проб питної води. Обстежено 33 контактних особи. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію.

Серед мешканців смт. Ясеня, Рахівського району Закарпатської області зареєстровано групове захворювання на кір. Всього захворіло 4 особи (члени однієї родини), з них 3 дітей. Всіх хворих було госпіталізовано до інфекційної лікарні. Троє хворих не щеплені проти кору, один має вакцинацію в 1 рік. За 23 контактними особами встановлено медичне спостереження, здійснюється щоденний медичний нагляд.

Серед учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 м. Куп’янськ Харківської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Всього захворіло 13 дітей, з яких 9 осіб в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Куп’янської міської лікарні, 4 осіб з легким перебігом хвороби знаходяться на амбулаторному лікуванні. Діти пов’язують своє захворювання з вживанням харчових продуктів в їдальні школи. Контактні учні та персонал оглянуті лікарем інфекціоністом, хворих не виявлено. За контактними особами встановлено медичне спостереження. У закладі проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 55 змивів, 6 проб харчових продуктів, 2 проби питної води. Обстежено 56 декретованих та контактних осіб.

У с.Тереблече, Глибочицького району, Чернівецької області зареєстровано 2 випадки кору. Захворіли діти віком 5 років, які відвідують дитячий дошкільний заклад. Діагноз встановлено на підставі клінічних ознак. Діти лікуються амбулаторно. Зі слів батьків територію Румунії не відвідували. Проведено епідеміологічне розслідування, впроваджено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів. Проведено вакцинацію контактних осіб у віці від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір, не щеплені проти кору.

Для проведення лабораторних досліджень організовано доставку біоматеріалу від хворих на кір дітей в вірусологічну лабораторію ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України». У зв’язку з ускладненнями епідемічної ситуації з кору в Румунії, на території Чернівецької області для своєчасного реагування на перші випадки захворювання Чернівецьким обласним лабораторним центром спільно з Департаментом охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації проведено спільну нараду щодо першочергових організаційних та профілактичних заходів для недопущення виникнення та поширення випадків кору. Інформацію щодо напрацьованих заходів направлено для виконання керівникам закладів охорони здоров'я області та відокремленим структурним підрозділам Чернівецького обласного лабораторного центру.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка