12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 24.02.2017)

Оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 24.02.2017)

З початку поточного року, станом на 24.02.2017, в Україні зареєстровано 29 спалахи інфекційних захворювань. Внаслідок яких постраждало 248 осіб, у т. ч. 228 дитини.

За період з 18.02 - 24.02.2017 було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 27 осіб, у тому числі 26 дітей.

Серед учнів загальноосвітньої школи №5, м. Кролевець, Сумської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей, четверо з яких відвідують 5 клас та один – 10 клас. Хворі діти, крім однієї дитини, харчуються в їдальні школи. Всі хворі в стані середньої важкості госпіталізовані в інфекційне відділення районної лікарні м. Кролевець. За контактними встановлено медичне спостереження. У закладі проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 120 змивів, 3 проби харчових продуктів, 6 проб питної води та обстежено 20 декретованих та контактних.

Серед учнів загальноосвітньої школи № 2, м. Яремча, Івано-Франківської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 9 осіб (з них 8 дітей), двоє з яких в стані середньої важкості госпіталізовані в інфекційне відділення центральної районної лікарні м.Яремча, 7 осіб з легким перебігом захворювання знаходяться на амбулаторному лікуванні. Серед 9 хворих 3 дітей мають 2 щеплення проти кору (вакцинацію та ревакцинацію), 3 осіб - 1 щеплення (вакцинацію), 3 - не мають щеплень проти кору. Проведено епідеміологічне розслідування випадків захворювання та проведені наступні протиепідемічні заходи: встановлено медичне спостереження протягом 21 дня за особами, що знаходилися в контакті з хворими, обстежені вогнища по місцю проживання та навчання хворих. Проведено санітарно-освітню роботу з медичними працівниками та серед населення.

Серед дітей дитячого навчального закладу «Радужний», житловий масив «Радужний», Овідіопільського району, Одеської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей, які відвідують молодшу, садову та підготовчу групу. Одна дитина госпіталізована в Одеську міську інфекційну лікарню, інші четверо знаходяться на амбулаторному лікуванні. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 60 змивів, 5 проб харчових продуктів, 4 проби питної води. Обстежено 13 декретованих та контактних осіб. У закладі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено щоденне медичне спостереження. Проведено санітарно-освітню роботу серед дітей, батьків та персоналу закладу.

Серед учнів спеціальної загальноосвітньої школи з цілодобовим перебуванням с. Михайлівка Саратського району Одеської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 8 осіб, із них 7 дітей відвідують 6 клас і проживають в одному спальному корпусі та 1 - учень 9 класу. Хворих госпіталізовано до інфекційного відділення Саратської районної лікарні, у 6 дітей діагноз вірусний гострий гепатит А підтверджено вірусологічно. За контактними особами встановлено щоденне медичне спостереження. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 20 змивів, 4 проби харчових продуктів, 2 проби питної води (із них 1 проба для проведення вірусологічного дослідження). Обстежено 8 декретованих та контактних осіб. У закладі проведено заключну дезінфекцію. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики вірусного гепатиту А.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка