12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 10.03.2017)

Оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні
(станом на 10.03.2017)

 

З початку року, станом на 10.03.2017, в Україні зареєстровано 37 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 442 особи, у т. ч. 400 дітей. За десять тижнів поточного року спалахи реєструвалися в Одеській, Київській, Запорізькій, Дніпропетровській, Чернігівській, Житомирській, Вінницькій, Івано–Франківській, Чернівецькій, Рівненській, Сумській Львівській, Миколаївській, Тернопільській, Закарпатській, Харківській, Полтавській, Донецькій областях та м. Києві.

За період з 04.03 по 10.03.2017 зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 29 осіб, у т. ч. 19 дітей.

Серед дітей дитячого навчального закладу «Калинка», м. Оріхів, Запорізької області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 6 дітей. Всіх хворих було госпіталізовано до інфекційного відділення центральної районної лікарні м. Оріхів. В усіх хворих вірусологічно підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. Проведено комісійне розслідування осередку захворювання. Контактні діти та персонал оглянуті сімейним лікарем, встановлено щоденне медичне спостереження. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 80 змивів, 5 проб харчових продуктів, 4 проби води. Обстежено 57 осіб. У закладі проведено заключну дезінфекцію.

Серед населення м. Костопіль, Рівненської області у побуті зареєстровано групове захворювання на сальмонельоз. Захворіло 11 осіб, у тому числі 1 дитина. До інфекційного відділення Рівненської міської лікарні було госпіталізовано 5 осіб, 6 хворих перебувають на амбулаторному лікуванні. Бактеріологічно у 9 хворих підтверджено діагноз сальмонельоз. При зборі епіданамнезу з’ясовано, що всі хворі святкували день народження родички, вживали різноманітні страви домашнього приготування. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 10 змивів, 15 проб харчових продуктів, 1 проба питної води. Обстежено 12 осіб. За результатами бактеріологічного дослідження харчових продуктів, в 4 стравах та в домашньому майонезі виділено - Sl.enteritidis v.jena .

Серед дітей дитячого навчального закладу № 634, Дарницького району, м. Києва зареєстровано групове захворювання на сальмонельоз. Захворіло 5 дітей, які відвідують 4 різні групи. Всіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Київської міської лікарні № 2. За результатами бактеріологічного обстеження у 3 хворих виділена S.enteritidis групи D. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 15 змивів, 3 проби харчових продуктів. Обстежено 48 осіб.

У закладі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Епідеміологічне розслідування продовжується.

Серед дітей дошкільного навчального закладу № 49 «Світлячок», м. Чернівці групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 осіб, які відвідують 2 різні групи, 3 хворих госпіталізовані в обласну дитячу клінічну лікарню та 2 знаходяться на амбулаторному лікуванні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 30 змивів, 9 проб харчових продуктів, 4 проби води.

Обстежено 7 осіб. У закладі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено епідеміологічне розслідування в якому приймали участь працівники Головного управління Держпродспоживслужби в м. Чернівцях.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка