12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні станом на 17.03.2017

Оперативна узагальнена інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні станом на 17.03.2017

З початку року, станом на 17.03.2017, в Україні зареєстровано 41 спалах інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 466 осіб, у т.ч. 424 дитини. Спалахи реєструвалися в Одеській області – 5, Київській, Запорізькій, Івано – Франківській, Чернівецькій, Чернігівській та м. Києві по 3, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Рівненській, Сумській областях по 2, Львівській, Миколаївській, Тернопільській, Закарпатській, Харківській, Полтавській, Донецькій та Кіровоградській областях по 1.

За період з 11.03 по 17.03.2017 було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 19 дітей.

Серед дітей дошкільного навчального закладу № 48 «Гніздечко», м.Чернівці зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 7 дітей, з яких 5 було госпіталізовано до обласної дитячої клінічної лікарні, 2 знаходяться на амбулаторному лікуванні. За результатами лабораторних досліджень клінічного матеріалу у 1 хворого виявлено антиген ротавірусу, дослідження продовжуються. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 30 змивів, 8 проб харчових продуктів та сировини, 5 проб води. Обстежено 7 осіб. У закладі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Державною установою «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено епідеміологічне розслідування в якому приймали участь працівники Головного управління Держпродспоживслужби в м. Чернівцях.

Серед дітей дошкільного навчального закладу № 12, м. Ніжин, Чернігівскої області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей. Хворих госпіталізовано до інфекційного відділення КЛПЗ «Ніжинська ЦМЛ ім. Галицького». За результатами лабораторних досліджень клінічного матеріалу у всіх хворих виявлено антиген ротавірусу. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 50 змивів, 5 проб харчових продуктів, 6 проб води. У закладі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Проведено засідання комісії безпечної життєдіяльності населення при виконавчому комітеті Ніжинської міської ради 13.03.2017, за рішенням комісії введенно обмежувальні заходи в молодшій групі № 1 ДНЗ № 12. Інформація щодо спалаху гострого гастроентериту в ДНЗ №12 доведена до відома міського голови, управління освіти Ніжинської міської ради та Ніжинського ВП ГУНП України в Чернігівській області.

Серед дітей дошкільного навчального закладу № 3 «Колобок», м. Долинська, Кіровоградської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 4 дітей. Хворих госпіталізовано до інфекційного відділення КЗ «Долинська ЦРЛ». За результатами лабораторних досліджень клінічного матеріалу у 3-х хворих - виявлено антиген ротавірусу. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 30 змивів, 3 проби харчових продуктів, 2 проби води. Всього обстежено 17 осіб. У закладі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Про випадок групового захворювання проінформовано Головне управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області, Департамент охорони здоров’я Кіровоградської обласної держадміністрації, Долинську районну державну адміністрацію.

Серед дітей Татарівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступетя, с.Татарів, Надвірнянського району, Івано-Франківської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 3 дитини: у віці 5-9 років – 1 дитина, 10-14 років – 2. Серед захворілих 1 дитина щеплена за Календарем двома дозами, 1 – отримала лише одну дозу (вакцинована), 1 – не щеплена. Перші два випадки хронологічно виникли в межах одного інкубаційного періоду, третій випадок виник 11.03.2017, можливим джерелом інфекції для якого став один із перших двох захворілих.

Діагноз кору лабораторно підтверджений у 1 особи. У вогнищі за місцем навчання та проживання хворих проведено епідеміологічне обстеження та встановлено медичне спостереження за контактними особами. Серологічне обстеження та екстренна вакцинація контактних не проводились. Інформацію щодо ускладнення епідситуації з кору надіслано міському голові та начальнику відділу освіти Яремчанської міської ради.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка