12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна інформація щодо спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 24.03.2017)

Оперативна інформація
щодо спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні
(станом на 24.03.2017)

З початку поточного року, станом на 24 березня 2017 року, в Україні зареєстровано 47 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 517 осіб, у т. ч. 474 дитини.

За період з 18.03 по 24.03.2017 було зареєстровано 6 спалахів інфекційних захворювань, постраждало 46 осіб, у т. ч. 45 дітей.

Серед дітей дитячого навчального закладу «Казковий світ», с. Зимна Вода, Пустомитівського району, Львівської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 9 дітей. Всіх хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційних стаціонарів Львівської обласної інфекційної лікарні (7 дітей) та Пустомитівської центральної районної лікарні (2 дитини). У 8 хворих підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. За контактними особами встановлено медичне спостереження. У дитячому закладі та 5 домашніх вогнищах проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 48 змивів, 3 проби харчових продуктів, 1 проба води. Обстежено 25 осіб. Про подію поінформовано керівника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та голову комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Пустомитівської районної Держадміністрації. 21.03.2017 відбулося засідання комісії з даного питання. Пустомитівським районним відділом Головного управління Національної поліції у Львівській області 20.03.2017 відкрито кримінальне провадження.

Серед дітей дитячого навчального закладу «Струмок», м. Ізмаїл, Одеської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей, всіх хворих у стані середньої важкості госпіталізовано до інфекційної лікарні м.Ізмаїл. Проведено епідрозслідування осередку захворювання. За контактними особами встановлено медичне спостереження силами медичних працівників КУ «Ізмаїльський центр первинної медико-санітарної допомоги». В приміщеннях навчального закладу та в сімейних осередках проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 90 змивів, 7 проб харчових продуктів, 4 проби води. Обстежено 47 осіб. Про ускладнення епідемічної ситуації поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в м.Ізмаїл.

Серед дітей дитячого навчального закладу «Теремок», м. Казанка, Миколаївської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 11 дітей, 8 хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Казанківської районної лікарні, 3 хворих знаходяться на амбулаторному лікуванні. У 4 хворих підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. З 20.03.2017 тимчасово призупинено діяльність закладу. За контактними особами встановлено медичне спостереження. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 20 змивів, 1 проба води. Обстежено 21 особу. Про випадок групового захворювання на ротавірусну інфекцію проінформовано голову облдержадміністрації, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Головне управління міністерства надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.

Серед дітей дитячого навчального закладу №28, м.Умань, Черкаської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей, які відвідують молодшу групу, 4 хворих було госпіталізовано до інфекційного відділення центральної районної лікарні м. Умань, 1 знаходиться на амбулаторному лікуванні. У 1 хворого підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 20 змивів, 6 проб харчових продуктів, 1 проба води. Обстежено 22 особи. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію.Про групове захворювання поінформовано обласну Держадміністрацію, Головне управління Держпродспоживслужби у Черкаській області, крім того проінформовано Уманську міську раду, Уманський відділ освіти.

Серед дітей дитячого навчального закладу «Струмочок», с. Дружня, Бородянського району, Київської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 3 особи (2 дітей середньої групи та вихователька). Одну дитину госпіталізовано до інфекційного відділення Боярської обласної дитячої лікарні, інші знаходяться на амбулаторному лікуванні. У однієї дитини підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. Складено план протиепідемічних заходів по локалізації та ліквідації спалаху. Встановлено медичний нагляд за контактними особами. В навчальному закладі та в сімейних осередках проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 20 змивів, 3 проби харчових продуктів, 1 проба води. Обстежено 30 осіб. Про виникнення спалаху Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області, голову Київської обласної Державної адміністрації, голову Київської обласної ради, директора Департаменту охорони здоров’я Київської обласної Держадміністрації.

Серед учнів загальноосвітньої школи с. Н.Селище, Хустського р-ну, Закарпатської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 13 осіб, які відвідували перший, четвертий та шостий класи, усі хворі госпіталізовані до інфекційного відділення центральної районної лікарні м. Хуст. За контактними особами встановлено медичне спостереження. В навчальному закладі проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 85 змивів, 10 проб харчових продуктів, 2 проби питної води. Обстежено 48 осіб. Про ускладнення епідемічної ситуації поінформовано фахівців Держпродспоживслужби, відбулося засідання комісії техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій при Хустській районній Держадміністрації.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка