12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 14.04.2017)

Оперативна інформація
щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні
(станом на 14.04.2017)

З початку поточного року, станом на 14 березня, в Україні зареєстровано 53 спалахи інфекційних захворювань, за аналогічний період 2016 року було зареєстровано 28 спалахів. Внаслідок 53 спалахів, постраждало 643 особи, у т. ч. 585 дітей.

За період з 08.04.2017 по 14.04.2017 було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 89 осіб, у т. ч. 84 дитини.

Серед школярів середньої загальноосвітньої школи №3, м. Конотоп, Сумської області зареєстровано групове захворювання на харчову токсикоінфекцію. Захворіло 63 особи, з них 58 дітей та 5 дорослих.

Четверо хворих дітей в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Конотопської центральної районної лікарні, інші хворі з легким перебігом захворювання знаходяться на амбулаторному лікуванні. За результатами бактеріологічних досліджень у 10 хворих виділено St. aureus. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 80 змивів, 15 проб харчових продуктів, 2 проби води.

Обстежено 350 осіб. За контактними встановлено активний нагляд та медичне спостереження. Тривають медичні огляди дітей, відсутніх на заняттях. У приміщеннях закладу, в т. ч. на харчоблоці проведено заключну дезінфекцію. Проведено бесіди з батьками, вчителями, працівниками школи з профілактики кишкових інфекцій.

За участю Конотопського міськрайонного відділу ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», Конотопської ЦРЛ, Управління освіти, Держпродспоживслужби в Сумській області проводяться організаційні та протиепідемічні заходи. Підготовлено та введено в дію план заходів по локалізації та ліквідації осередків в навчальному закладі.

Про виникнення харчового отруєння в ЗОШ № 3 інформація направлена міському голові, начальнику Управління освіти міської ради. Проведена оперативна нарада у міськвиконкомі щодо організації та проведення заходів з локалізації та ліквідації вогнища групового захворювання.

Серед дітей дитячого навчального закладу №2 «Берізка», м. Миколаїв. зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей, які відвідують ясельну групу, усіх хворих було госпіталізовано до Миколаївської дитячої міської інфекційної лікарні, де встановлено діагноз ротавірусного ентериту. За контактними дітьми ясельної групи встановлено медичне спостереження. В закладі проведено заключну дезінфекцію.

Для проведення лабораторних досліджень відібрано 40 змивів, 3 проби харчових продуктів, 2 проби води. Розроблено оперативний план першочергових заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища групового захворювання.

Про випадок групового захворювання на ротавірусну інфекцію проінформовано голову облдержадміністрації, Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Головне управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.

В навчально - тренувальному комплексі «Тайм», м. Ковель, Волинської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 12 осіб, група дітей з м. Львів, які прибули 06.04.2017 на тренувальні заняття з футболу. Всі хворі проживали та харчувалися на території спортивного комплексу. Із 12 хворих 4 особи в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Ковельської центральної районної лікарні. Під час проведення медичного огляду контактних виявлено 8 хворих осіб, які перебувають на амбулаторному лікуванні за місцем проживання в м. Львів. При проведенні епідеміологічного розслідування виявлено антисанітарний стан житлових та санітарно-побутових приміщень, порушення санітарно - протиепідемічного режиму при організації харчування дітей.

Для проведення лабораторних досліджень відібрано 40 змивів, 8 проб харчових продуктів, 2 проби води. Обстежено 4 осіб. В закладі проведено заключну дезінфекцію.

Про факт групового захворювання повідомлено Голову Волинської облдержадміністрації, начальників Управління охорони здоров'я, освіти Волинської облдержадміністрації, а також Ковельського міського голову, Головне управління Держпродспоживслужби м. Ковеля для вжиття заходів реагування.

Серед учнів загальноосвітньої середньої школи №53, м. Херсон зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 9 осіб, учні 1-5 класів. Всі хворі обідали у шкільній їдальні.

Шестеро дітей госпіталізовано до Херсонської обласної інфекційної лікарні, троє перебувають на амбулаторному лікуванні. За контактними особами встановлено медичне спостереження. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 80 змивів, 17 проб харчових продуктів, 6 проб води. Обстежено 12 контактних осіб.

Проведено заключну дезінфекцію в умивальних, туалетних кімнатах молодшої та старшої школи, їдальні, харчоблоці. Наказом директора школи з 14.04.2017 призупинено навчально-виховний процес.

Інформацію про виникнення групового захворювання на гостру кишкову інфекцію направлено до Херсонського міського управління Держпродспоживслужби у Херсонській області.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка