12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Оперативна інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 21.04.2017)

Оперативна інформація щодо кількості спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні
(станом на 21.04.2017)

З початку поточного року, станом на 21 квітня, в Україні зареєстровано 57 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 675 осіб, у т. ч. 615 дітей.

За період з 15.04 по 21.04.2017 було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 32 особи, у т. ч. 30 дітей.

Серед учнів середньої загальноосвітньої школи № 35, м. Чернігів зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 17 дітей, які обідали у шкільній їдальні.

Всі хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні. Утворено комісію для проведення епідеміологічного обстеження. За місцем проживання хворих та контактних осіб встановлено активний нагляд та медичне спостереження. У приміщеннях закладу, в т. ч. на харчоблоці проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 60 змивів, 2 проби харчових продуктів, 4 проби води. Обстежено 8 осіб.

Серед дітей дитячого навчального закладу № 5 (з відомчим підпорядкуванням службам на водному транспорті), м. Чорноморськ, Одеської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей, які відвідують молодшу групу, одну дитину госпіталізовано до інфекційного відділення Іллічівської басейнової лікарні, четверо хворих знаходяться на амбулаторному лікуванні. Двом хворим встановлено діагноз ротавірусного ентериту. Проводиться епідеміологічне розслідування. За контактними встановлено медичне спостереження. В закладі проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 52 змиви, 2 проби харчових продуктів, 2 проби води. Обстежено 9 осіб.

В с. Мар’янівка, Горохівського р-ну, Волинської області у побуті зареєстровано випадок групового захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 6 осіб, у т. ч. 4 дитини, члени однієї родини. Всіх хворих госпіталізовано до інфекційного відділення Горохівської центральної районної лікарні. У 5 хворих бактеріологічно підтверджено діагноз сальмонельозу. Хворі на святковому обіді вживали продукти домашнього приготування. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 10 змивів, 4 проби харчових продуктів, 1 пробу води. Обстежено 5 осіб.

Серед дітей дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №62 «Казка», м. Черкаси зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 4 дітей, які відвідують одну групу. Всіх хворих було госпіталізовано до Черкаської міської інфекційної лікарні. Розроблено оперативний план першочергових заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища групового захворювання на гостру кишкову інфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 45 змивів, 2 проби харчових продуктів, 3 проби води. Обстежено 29 осіб. Проведено заключну дезінфекцію.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка