12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних та паразитарних захворювань (станом на 28.04.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних та паразитарних захворювань
(станом на 28.04.2017)

З початку поточного року в Україні зареєстровано 60 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок 60 спалахів постраждало 747 осіб, у т. ч. 682 дитини.

За період з 22.04 по 27.04.2017 внаслідок трьох спалахів постраждало 64 особи, у т. ч. 62 дитини.

В обласному Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, м. Івано-Франківськ зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 13 дітей. Всіх хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційної лікарні. У 9 хворих в сироватці крові виявлено ІgМ до вірусу кору, дослідження тривають.

Серед захворілих осіб не вакцинована 1 особа; мають одне щеплення 5 осіб; два щеплення 1 особа, у 6 осіб відсутні дані про щеплення. Проведено епідеміологічне розслідування випадків захворювання, за контактними особами встановлено медичне спостереження.

Серед учнів навчально-виховного комплексу № 2 м. Хмельницький зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 14 дітей, перебіг захворювання легкий. Четверо хворих було госпіталізовано до Хмельницької міської інфекційної лікарні, інші знаходяться на амбулаторному лікування. В ході епідрозслідування фахівцями ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» встановлено, що всі хворі діти харчувались в шкільній їдальні. За контактними встановлено медичне спостереження. У приміщеннях закладу проведено заключну дезінфекцію. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 257 змивів, 24 проби харчових продуктів, 6 проб питної води. Обстежено 19 осіб. За місцем проживання хворих та контактних осіб встановлено активний нагляд та медичне спостереження.

Проведені бесіди з батьками, вчителями, працівниками школи з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Серед учнів середньої загальноосвітньої школи № 2, м. Сіверськ, Бахмутського району, Донецької області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 37 осіб, з них 35 учнів та 2 дорослих. Перебіг захворювання легкий у 32 хворих, середньої важкості у 5 хворих. Госпіталізовано до інфекційних стаціонарів 19 хворих, 18 знаходяться на амбулаторному лікуванні. За контактними встановлено медичне спостереження. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 39 змивів, 11 проб харчових продуктів, 5 проб води. Обстежено 3 особи. Проведено заключну дезінфекцію. Організовано комплексне санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху за участю фахівців ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України», Бахмутської районної філії Держпродспоживслужби, Департаментом охорони здоров’я Облдержадміністрації, відділу освіти Бахмутської районної ради. Розроблений план локалізації і ліквідації спалаху. Розпочато роботу штабу з локалізації вогнища. Призупинено навчальний процес у школі та роботу харчоблоку.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка