12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 19.05.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних та паразитарних захворювань в Україні (станом на 19.05.2017)

З початку поточного року, станом на 19 травня, в Україні зареєстровано 67 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 827 осіб, у тому числі 729 дітей

За період з 13.05 по 19.05.2017 було зареєстровано 3 спалахи інфекційних захворювань у Івано-Франківській, Дніпропетровській та Херсонській областях. Внаслідок 3-х спалахів захворіли 32 особи, у тому числі 28 дітей.

В Білозерському районі Херсонської області у побуті зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 11 осіб (з них 10 дітей), в тому числі мешканці с. Киселівка (4 особи), с. Клапая (7 осіб), в тому числі 9 учнів Киселівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білозерської районної ради. Усі хворі є близькими родичами або сусідами. Всіх хворих було госпіталізовано до Херсонської обласнуої інфекційної лікарні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 65 змивів, 10 проб харчових продуктів, 17 проб питної води. Обстежено 100 осіб. Організовано проведення щоденного медичного спостереження за контактними особами. Проведено заключну дезінфекцію. Директору школи рекомендовано заборонити проведення масових розважальних заходів, посилити контроль за проведенням дезінфекції та дотриманням режиму харчування учнів, а також введення індивідуального питного режиму. Проведено санітарно - роз’яснювальну роботу серед учнів, персоналу школи та батьків. Для профілактики захворювань на вірусний гепатит А інформацію про епідемічну ситуацію та рекомендації щодо проведення протиепідемічних заходів, щеплень за епідеміологічними показаннями, проведення санітарно - роз’яснювальної роботи направлено до відділу освіти, молоді та спорту Білозерської райдержадміністрації, головного лікаря Білозерського Центру первинної медико-санітарної допомоги, голови Киселівської селищної ради, Білозерськоого районного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області.

У комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №3 «Ромашка», Новомосковської міської ради, м. Новомосковськ, Дніпропетровської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 14 осіб, з них 11 дітей. Одинадцять хворих було госпіталізовано до інфекційного відділення Новомосковської центральної районної лікарні, 3 знаходяться на амбулаторному лікуванні. У 6 дітей та 1 працівника закладу виявлено РНК норовірусів. Проведено епідеміологічне обстеження вогнища. В закладі проведено заключну дезінфекцію. Всі контактні оглянуті лікарем-інфекціоністом. За контактними особами встановлено медичне спостереження силами медичних працівників Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Новомосковськ. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 74 змиви, 9 проб харчових продуктів, 4 проби питної води. Обстежено 13 осіб. Інформацію щодо виникнення групового захворювання надіслано до в.о. міського Голови міста Новомосковськ, Управління освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради, Новомосковської місцевої прокуратури, управління Держпродспоживслужби в місті Новомосковськ, Дніпропетровської обласної Державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

В Християнській місії милосердя (Добрий самарянин), благодійна організація - центр опіки дитини «Рідна оселя», м. Тлумач, Івано-Франківської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 7 осіб, усі діти вікової групи 5-9 років. Хворих у стані середньої важкості госпіталізовано до обласної клінічної інфекційної лікарні. У двох осіб в сироватці крові виявлено IgM до вірусу кору. Стан щепленості хворих: не мають щеплень 2 особи, мають одне щеплення 5 осіб. Проведено епідеміологічне розслідування випадків захворювання, встановлено медичне спостереження. Направлено рекомендаційні листи до адміністрації центру опіки дитини «Рідна оселя» та до Тлумацької районної Державної адміністрації.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка