12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо кількості спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 09.06.2017)

Інформація щодо кількості спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 09.06.2017)

З початку поточного року, станом на 09 червня, в Україні зареєстровано 84 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 983 особи, у т. ч. 825 дітей.

За період з 03.06 по 09.06.2017 було зареєстровано 6 спалахів інфекційних захворювань, захворіло 45 осіб, у т. ч. 23 дитини.

У дитячому навчальному закладі «Теремок» м. Бучач, Тернопільської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 10 осіб, у т. ч. 9 дітей вікової групи 0 - 9 років та 1 дорослий. П’ятеро хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційної лікарні. При вірусологічному обстежені в сироватці крові одного хворого виявлено ІgМ до вірусу кору, дослідження продовжуються. Сім хворих не мають щеплень проти кору, двоє мають по 1 щепленню, а дорослий має 2 щеплення проти кору. Проводиться щоденний медичний огляд дітей, провітрювання та вологе прибирання приміщень із застосуванням деззасобів; проведений аналіз щепленості дітей, персоналу ДНЗ. За участі керівників Управління освіти, охорони здоров’я, мера міста та представників ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» проведено нараду у голови Бучацької Райдержадміністрації щодо епідситуації із захворюваності на кір, вирішення проблемних питань.

В Одеській обласній дитячій клінічній лікарні, м. Одеса зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 9 осіб, у т. ч. дітей вікової групи 1 - 9 років та 3-є дорослих (персонал установи). Вісім осіб було госпіталізовано до інфекційної лікарні.

При вірусологічному обстежені, в сироватці крові всіх госпіталізованих виявлено ІgМ до вірусу кору. Стан щепленості: усі хворі діти не мають щеплень проти кору, а у 3-х дорослих немає даних щодо щеплень проти кору. Проведено епідеміологічне розслідування випадків за місцем виникнення захворювання. КУ «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» видано наказ від 10.05.2017 №106 «Про проведення карантинних заходів та позапланової дезінфекції відділення пульмонології». Встановлено щоденний медичний нагляд за контактними особами та співробітниками лікарні терміном на 21 день. Посилено режим проведення поточної дезінфекції з провітрюванням. Накладено карантин на всі відділення, де зареєстровані випадки кору (приймально-діагностичне, неврологічне, педіатричне, реанімації, патології новонароджених) терміном на 21 день. Проведена ізоляція контактних дітей із відділень лікарні шляхом переводу до боксів приймально-діагностичного відділення. На засіданні Комітету інфекційного контролю при КУ «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня» були розглянуті питання щодо епідситуації з кору, проведення протиепідемічних заходів по недопущенню заносу та розповсюдження кору в структурних підрозділах установи. У відділеннях лікарні проведені заняття з медичним персоналом з питань клініки, діагностики та профілактики кору.

У м. Чорноморськ, Одеської області зарежєстровано групове захворювання на кір у побуті (сімейне вогнище). Захворіло 3 дітей вікової групи 1 - 9 років. Усіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційної лікарні. При вірусологічному обстежені в сироватці крові всіх хворих виявлено ІgМ до вірусу кору. Усі хворі не мають щеплень проти кору. Проведено епідеміологічне розслідування випадків за місцем проживання. За контактними особами встановлено медичний нагляд терміном на 21 день. Проведено санітарно-освітню роботу серед населення з питань профілактики кору, зокрема специфічної.

У дошкільному навчальному закладі загального типу № 3 «Червоний капелюшок» селища міського типу Ялта, Мангушського району, Донецької області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 4 дітей. Усі хворі в стані середньої важкості госпіталізовані до інфекційного відділення Мангушської центральної районної лікарні. У всіх хворих, за результатами бактеріологічного обстеження, виділено E. Сoli О 26. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 80 змивів, 8 проб харчових продуктів, 10 проб питної води. Обстежено 6 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію, запропоновано запровадження дезінфекційного режиму в закладі. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій. Центральним відділом Мангушського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області проводиться досудове розслідування за фактом виникнення групової захворюваності на гостру кишкову інфекцію, спричинену патогенною E. Сoli О 26, серед вихованців старшої групи ДНЗ № 3 «Червоний капелюшок» смт. Ялта Мангушського району Донецької області.

Серед мешканців сіл Кубей та Калчево, Болградського району Одеської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 90 осіб, з них 1 дитина, в тяжкому стані 1 особа, у стані середньої важкості 8 осіб, у т. ч. 1 дитина. Всіх хворих було госпіталізовано до інфекційного відділення Болградської центральної районної лікарні. У 6-ти хворих, за результатами бактеріологічного обстеження, виділено цитробактер, дослідження продовжуються. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 20 змивів, 5 проб харчових продуктів, 5 проб питної води. Обстежено 10 осіб. У вогнищах проведено заключну дезінфекцію. За контактними особами в сімейних осередках встановлено медичний нагляд. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій. Про реєстрацію захворювання поінформовано Держпродспоживслужбу. Інформацію про реєстрацію захворюваності направлено до органів місцевого самоврядування, виконавчої влади.

Серед мешканців смт. Немішаєве, с Козинці, Бородянського району, Київської області, смт. Ворзель, м. Буча - Київської області та м. Київ, які брали участь у застіллі під час святкування весілля в кафе «Поділля» смт. Немішаєве, Бородянського району, Київської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 10 дорослих осіб. Чотирьох хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано в інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні № 9, шість хворих госпіталізовано до інфекційного відділення КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня» у м. Буча. Для проведення лабораторного дослідження відібрано 40 змивів, 12 проб харчових продуктів, 3 проби питної води. Обстежено 7 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій. Про випадки гострої кишкової інфекції у 10 осіб, які пов’язують своє захворювання з вживанням продуктів харчування та страв 03.06.2017 під час святкування весілля в кафе «Поділля», поінформовано Держпродспоживслужбу Бородянського району, голову Бородянської РДА. Розроблено План протиепідемічних заходів по локалізації та ліквідації спалаху який буде затверджено на засідання комісії ТЕБ та НС Бородянської райдержадміністрації. Про виникнення спалаху проінформовано Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області, голову Київської обласної Державної адміністрації, голову Київської обласної ради, директора Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка