12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 16.06.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 16.06.2017)

З початку поточного року, станом на 16 червня, в Україні зареєстровано 87 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 1006 осіб, у т. ч. 845 дітей.

За період з 10.06 по 16.06.2017 було зареєстровано 3 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких захворіли 12 осіб, всі діти.

У дошкільному навчальному закладі № 5 «Салют перемоги» м. Миколаїв зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей.

Усіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до Миколаївської обласної дитячої інфекційної лікарні. У 4-х хворих, за результатами проведених швидких тестів, підтверджено ротавірусний ентерит, дослідження продовжуються. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 40 змивів, та 2 проби питної води. Обстежено 7 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Розроблено План заходів щодо локалізації та ліквідації групового захворювання. За контактними встановлено медичне спостереження. Про випадок групового захворювання на ротавірусну інфекцію поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, ГУ МНС у Миколаївській області.

У дитячому навчальному закладі «Ромашка» м. Вижниця, Чернівецької області Друге зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло троє дітей віком від 0 до 9 років. Двоє хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційної лікарні, у одного з них, при вірусологічному обстежені в сироватці крові виявлено ІgМ до вірусу кору. Дослідження продовжуються. Одна дитина з легким перебігом хвороби перебуває на амбулаторному лікуванні. Двоє хворих не мають щеплень проти кору, одна дитина має одно щеплення проти кору, щеплена за віком. Проводиться щоденний медичний огляд дітей, провітрювання та вологе прибирання приміщень ДНЗ із застосуванням деззасобів. Проведено аналіз щепленості дітей та персоналу ДНЗ. Обстежено 137 контактних осіб. Вакциновано 15 контактних осіб.

У лікувально-оздоровчому комплексі «Дружба» нафтогазовидобувного управління «Долинанафтогаз» с. Новоселиця, Долинського району, Івано-Франківської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 4 дітей віком від 5 до 14 років. Хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційної лікарні. Двоє хворих не мають щеплень проти кору, одна дитина має одно щеплення проти кору, у однієї дитини відсутні дані про наявність щеплення проти кору.

Проводиться щоденний медичний огляд контактних, провітрювання та вологе прибирання приміщень лікувально-оздоровчого комплексу із використанням деззасобів. Направлено рекомендаційний лист до лікувально-оздоровчого комплексу «Дружба», інформаційні листи до Долинської центральної районної лікарні та районної державної адміністрації.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка