12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 30.06.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 30.06.2017)

З початку поточного року, станом на 30 червня, в Україні зареєстровано 97 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 1099 осіб, у т. ч. 900 дітей.

За період з 24.06 по 30.06.2017 було зареєстровано 6 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 50 осіб, у т. ч. 20 дітей.

У центрі реабілітації наркозалежних благочинного фонду «Дом Бертина», серед дітей наркозалежних матерів, що у м.Полтава зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 6 дітей. Усіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні. Всі хворі лабораторно обстежені, дослідження продовжуються. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 5 проб харчових продуктів та сировини, 20 змивів та 1 проба питної води. Обстежено 6 осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищах та на об’єкті виникнення спалаху проведено заключну дезінфекцію. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

У побуті, серед мешканців села Ценів, Козівського району Тернопільської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дорослих. Усіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Козівської центральної комунальної районної лікарні.

Хворих обстежено бактеріологічно, у 4 хворих виділено сальмонелу, дослідження продовжуються. За даними епідеміологічного розслідування встановлено, що в приватній оселі відбувався поминальний обід, в якому приймали участь 27 осіб, вживали різні страви домашнього приготування. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 2 проби харчових продуктів, 20 змивів та 2 проби питної води. Обстежено 8 осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищах проведено заключну дезінфекцію. Проведено санітарно-освітню роботу серед населення. Про спалах гострої кишкової інфекції проінформовано Управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, Управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА, Управління ДСНС України у Тернопільській області, головне Управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області.

Серед дітей спеціалізованого санаторію «Затока», що у смт. Затока, Білгород-Дністровського району, Одеської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепати А. Захворіло 4 дітей, усі хворі в стані середньої важкості госпіталізовані до інфекційних відділень КУ «Б.-Дністровська міська лікарня», КЗ «Дніпропетровська клінічна лікарня № 21» та КУ «Нікопольська міська лікарня». Хворі обстежені лабораторно, дослідження продовжуються. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 6 проб харчових продуктів, 30 змивів та 13 проб питної води. Обстежено 20 осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищах та на об’єкті виникнення спалаху проведено заключну дезінфекцію. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій. Інформацію про реєстрацію спалаху направлено до головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування і виконавчої влади.

У побуті, у селі Миколаївка, Братського району Миколаївської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 6 осіб, у т. ч. 4 дітей вікової групи 1 - 9 років та 2 дорослих. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційних відділень районних лікарень, де у 1 з них, при вірусологічному обстежені в сироватці крові виявлено ІgМ до вірусу кору, дослідження продовжуються. За контактними особами встановлено медичне спостереження. Проведено санітарно-освітню роботу серед населення. Стан щепленості: 5 хворих не мають щеплень проти кору, 1 дитина має 1 щеплення проти кору.

Серед дошкільний навчально-виховний заклад «Золотий ключик», що у, смт. Маньківка, Черкаської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей, 4 хворих в стані середньої важкості та 1 у важкому стані, госпіталізовано до інфекційного відділення Маньківської центральної районної лікарні. Всі хворі лабораторно обстежені, у 2 хворих встановлено діагноз - ротавірусна інфекція, що визначена методом експрес-тесту, дослідження продовжуються. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 6 проб харчових продуктів, 50 змивів та 8 проб питної води і 1 проба стічної води. Обстежено 20 осіб. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищах та на об’єкті виникнення спалаху проведено заключну дезінфекцію. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій. Про групове захворювання проінформовано обласну Державну адміністрацію, Управління з питань цивільного захисту та оборонної роботи, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, Управління охорони здоров’я Черкаської обласної Державної адміністрації та Головне управління Держпродспоживслужби у Черкаській області, а також Маньківську РДА, Маньківський відділ освіти.

Серед мешканців м. Києва та Київської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 24 особи, у т. ч. 1 дитина (підліток - 17 років), з них 22 особи у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційних відділень Київської міської лікарні №4 - 11, Київської міської лікарні №9 - 7, Олександрівської лікарні - 3 та Дитячої клінічної лікарні №2 -1. Хворі обстежені бактеріологічно, дослідження тривають. За результатами епідрозслідування встановлено, що всі хворі вживали суші 26.06 та 27.06.2017 року. Для проведення лабораторних досліджень на б’єкті виникнення спалаху відібрано 9 проб харчових продуктів, 70 змивів та 2 проби питної води. Обстежено 34 особи. За контактними встановлено медичне спостереження. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій. Про групове захворювання направлено лист керівникам ГУ Держпродспоживслужби у м. Києві та ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій України у м. Києві.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка