12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 11.08.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 11.08.2017)

 

З початку поточного року, станом на 11 серпня, в Україні зареєстровано 127 спалахів інфекційних захворювань, за аналогічний період 2016 року було зареєстровано 99 спалахів. Внаслідок 127 спалахів постраждало 1666 осіб у т. ч. 1283 дитини.

За період з 05.08 по 11.08.2017 було зареєстровано 5 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 79 дітей.

Серед відпочиваючих у дитячосму оздоровчому комплексі «Лісовий», що у с. Скоморохи, Бучацького району, Тернопільської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 10 дітей. Всіх хворих було госпіталізовано до інфекційного відділення Бучацької центральної комунальної районної лікарні. Перебіг захворювання легкий. При обстежені методом ПЛР у 4 хворих виявлено позитивні результати на норовірус, дослідження продовжуються. За результатами епідрозслідування встановлено, що всі хворі вживали страви, приготовлені на харчоблоці оздоровчого закладу «Лісовий» та придбані в закладі громадського харчування, розташованому на приватній території поблизу оздоровчого закладу, зокрема: млинці з курячим м’ясом, морозиво. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 10 проб харчових продуктів, 20 змивів, 3 проби питної води та 2 проби води з відкритих водойм. Обстежено 28 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Про спалах інфекційного захворювання поінформовано Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, Управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА, Управління ДСНС України у Тернопільській області, Головне Управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, голову Бучацької райдержадміністрації, голову районної ради, прокуратуру району. Проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Бучацькій райдержадміністрації. У вогнищі проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій. Протиепідемічні заходи продовжуються.

Серед дітей м. Чортків, с. Горішня Вигнанка, с. Біла Чортківського району, Тернопільської області зареєстровано групове захворювання на ентеровірусну інфекцію. Захворіло 36 дітей. До інфекційного відділення Чортківської Центральної комунальної районної лікарні у стані середньої важкості було госпіталізовано 4 хворих, 32 хворих з легким перебігом захворювання знаходяться на амбулаторному лікуванні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 10 проб харчових продуктів, 2 змиви та 3 проби води. В усіх ДНЗ м. Чорткова проведено заключну дезінфекцію.

Про спалах інфекційного захворювання поінформовано Управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, Управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської ОДА, Управління ДСНС України у Тернопільській області, Головне Управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, голову Чортківської райдержадміністрації, міського голову. Проведено позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенної таекологічної безпеки та НС при Чортківській міській раді.

Серед дітей на базі відпочинку «Вінниця», відомства ТОВ "Торгово-промисливова фірма АБС-Цитрус" м. Вінниця, що розташована в с. Коблево, Березанського району, Миколаївської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 24 дитини. Хворих було госпіталізовано до інфекційного відділення Березанської центральної районної лікарні. Проводяться лабораторні дослідження. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 40 змивів, 6 проб питної води та 1 проб води з басейну для купання. Обстежено 36 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Про спалах інфекційного захворювання проінформовано Головне Управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

Протиепідемічні заходи продовжуються.

В Дарницькому районі, м. Київ зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 3 дітей ромської національності, всі з однієї родини. Одного хворого в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні. Двоє хворих відмовились від госпіталізації та знаходяться на амбулаторному лікуванні. У одного хворого діагноз підтверджено вірусологічно, дослідження продовжуються. Всі хворі не щеплені проти кору. Контактні особи за місцем проживання оглянуті дільничним лікарем-терапевтом та лікарем-педіатром, за ними встановлено медичне спостереження. За місцем проживання проводиться поточне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів та здійснюється провітрювання приміщень. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики кору.

Серед дітей в санаторії "Очаків" (ДП ООСКЗ Укрпрофоздоровниця), що розташований в м. Очаків, Миколаївської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 6 дітей. Хворих було госпіталізовано до інфекційного відділення Очаківської центральної районної лікарні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 4 проби харчових продуктів, 40 змивів, 5 проб питної води. Обстежено 25 осіб.

Проводяться лабораторні дослідження. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка