12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 26.08.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 26.08.2017)

 

З початку поточного року, станом на 25 серпня, в Україні зареєстровано 134 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 1802 особи, з них 1368 дітей, за аналогічний період 2016 року було зареєстровано 107 спалахів.

За тридцять чотири тижні поточного року спалахи реєструвалися в 24 регіонах України: в Одеській області - 18, Івано–Франківській - 11, Тернопільській – 10, Київській, Чернівецькій областях - по 8, Миколаївській області - 7, Донецькій області та м. Києві – по 6, Дніпропетровській, Запорізькій, Черкаській, Волинській, Сумській, Львівській областях - по 5, Чернігівській, Вінницькій, Полтавській, Херсонській областях - по 4, Харківській, Кіровоградській областях - по 3, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Закарпатській областях - по 2.

За період з 19.08 по 26.08.2017 було зареєстровано 3 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 13 осіб, з них 6 дітей.

Серед осіб, які святкували весілля у кафе «Немо» у с. Ясенівці, Золочівського району Львівської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 9 осіб, у т. ч. 1 дитина. Всіх хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Золочівської центральної районної лікарні (7 осіб) та до інфекційного Перемишлянської центральної районної лікарні (2 особи). Всі хворі обстежені бактеріологічно. Лабораторні дослідження продовжуються. За результатами епідрозслідування встановлено, що хворі вживали страви виготовлені в кафе «Немо» та страви домашнього приготування, принесені в кафе. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 40 змивів, 2 проби питної води. Обстежено 5 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження. З метою локалізації спалаху ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» затверджено «План заходів локалізації спалаху гострого гастроентероколіту серед гостей, пов’язаного з святкуванням весілля та харчування в кафе “Немо” у с. Ясенівці, Золочівського району, Львівської області». Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики гострих кишкових інфекцій. Продовжується проведення протиепідемічних заходів.

У побуті в Подільському районі міста Києва зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 3 осіб, з них 2 дітей (віком до 1 року – 1, 1-4 роки – 1) та 1 дорослий старше 30 років. Всіх хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційних відділень Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 та Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні. У одного хворого діагноз підтверджено вірусологічно, лабораторні дослідження продовжуються. Двоє хворих дітей не мають щеплень проти кору, інформація про щеплення у дорослого відсутня. За результатами епідрозслідування встановлено, що хворі перебували у Білгород-Дністровському районі, Одеської області на базі відпочинку «Християнський досуг» з 10.07. по 20.07.2017 та мали контакт з хворим. Контактні особи за місцем проживання оглянуті дільничним лікарем-терапевтом та лікарем-педіатром.

За контактними встановлено медичне спостереження на 17 днів, вивчено їх щеплювальний статус. За місцем проживання проводиться поточне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів та здійснюється провітрювання приміщень. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики кору.

У побуті серед жителів села Ільці, Верховинського району, Івано-Франківської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 5 осіб, з них 4 дітей (віком до 1 року – 2, 5-9 років – 2) та 1 дорослий. Всіх хворих у стані середньої важкості госпіталізовано до інфекційного відділення. Лабораторні дослідження продовжуються. Всі хворі не мають щеплень проти кору. Контактні особи за місцем проживання оглянуті дільничним лікарем-терапевтом та лікарем-педіатром, за ними встановлено медичне спостереження на 17 днів, вивчено їх щеплювальний статус. За місцем проживання проводиться поточне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів та здійснюється провітрювання приміщень. Проведено санітарно-освітню роботу з питань профілактики кору.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка