12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 01.09.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 01.09.2017)

З початку поточного року, станом на 01 вересня, в Україні зареєстровано 138 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 1856 осіб у т. ч. 1420 дітей.

За період з 27.08 по 01.09.2017 було зареєстровано 4 спалахи інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждала 21 особа, у т. ч. 19 дітей.

Серед вихованців дитячого навчального закладу №1 «Світлячок», що у м. Нова Одеса, Миколаївської області було зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей ясельної групи, 4 з яких в стані середньої важкості були госпіталізовані до інфекційного відділення Новоодеської центральної районної лікарні та 1 знаходиться на амбулаторному лікуванні. Розроблено План заходів щодо локалізації та ліквідації групового захворювання. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 60 змивів та 4 проби води. Обстежено 21 особу. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контактними встановлено медичне спостереження.

Про випадок групового захворювання на ГКІ проінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, ГУ МНС у Миколаївській області, управління охорони здоров’я облдержадміністрації та Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Серед дітей, що приймали участь у навчально-тренувальних зборах по баскетболу, проживали у гуртожитку від спорткомплексу «Нафтохімік Прикарпаття», м. Надвірна, Івано-Франківської області та харчувалися у їдальні «Світлиця» було зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 6 дітей, які прибули на збори з м. Одеси. Всіх хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного відділення Надвірнянської районної лікарні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 4 проби харчових продуктів, 20 змивів та 1 проба води. Обстежено 51 особу. В осередку проведено заключну дезінфекцію. За контакними особами встановлено медичне спостереження. Проводиться роз'яснювальна робота серед дітей спорткомплексу та працівників їдальні. Про випадок групового захворювання проінформовано голову Івано-Франківської обласної державної адміністрації, начальника управління ДСНС України в Івано-Франківській області, начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

В м. Ірпінь, Київської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 5 осіб, члени однієї родини, з них троє дітей та двоє дорослих. Двох хворих було госпіталізовано до інфекційної лікарні, троє знаходяться на амбулаторному лікуванні. Всі хворі не мають щеплень проти кору внаслідок відмови батьків від профілактичних щеплень. За даними епідрозслідування встановлено, що дитина, яка захворіла першою, мала контакт з дітьми, хворими на кір на дитячому майданчику. Проведено оперативну нараду при Управлінні освіти і науки Ірпінської міської Ради, на якій заслухано питання про сімейний спалах кору в районі та намічені заходи на локалізацію і ліквідацію даного спалаху; підготовлено та поширено в лікувально-профілактичних, дитячих навчальних закладах та школах пам’ятки по «Профілактиці кору». Проводиться санітарно-освітня робота серед населення. Проведено аналіз охоплення щепленнями проти кору дитячого населення міста, головному лікарю Ірпінської центральної міської лікарні направлено лист про проведення протиепідемічних і профілактичних заходів направлених на локалізацію і ліквідацію спалаху кору; надані рекомендації щодо проведення негайної вакцинації дітей у яких відсутні щеплення проти кору.

Серед мешканців села Руська Гута, Шумського району, Тернопільської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 5 дітей, члени двох сусідських родин. Хвуорих було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. У трьох хворих діагноз підтверджено лабораторно. Розроблено план заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху вірусного гепатиту «А» в с. Руська Гута, Шумського району. Для проведення вірусологічних лабораторних досліджень відібрано одну пробу питної води та одну пробу води відкритих водойм, обстежено одну контактну особу. За контактними встановлено медичне спостереження. У вогнищах проведено заключну дезінфекцію.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка