12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 06.10.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 06.10.2017)

З початку поточного року, станом на 06 жовтня, в Україні зареєстровано 181 спалах інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 2333 особи у т. ч. 1666 дітей. За період з 30.09 по 06.10.2017 було зареєстровано 5 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 43 особи, у т. ч. 37 дітей.

Серед жителів с. Усть-Путила, с. Сергії, Путильського району, Чернівецької області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 20 осіб, з них 19 дітей, вікової групи 1-9 років. Сім хворих госпіталізовані в інфекційний стаціонар, інші знаходяться на амбулаторному лікуванні. Тринадцять хворих дітей не мають щеплення проти кору, інші мають одне щеплення. В школі тимчасово припинено навчальний процес. Встановлено щоденний медичний нагляд за особами, які знаходились протягом 21 дня у контакті з хворими на кір. Проведено вакцинацію 22 контактним особам.

Серед мешканців м. Тернопіль зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 5 дітей, вікової групи 5-14 років. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано в інфекційний стаціонар. У одного хворого діагноз підтверджено лабораторно. Двоє хворих не мали щеплень проти кору, один має одне щеплення та два вакциновані двічі. За контактними особами встановлено медичне спостереження, проведено аналіз щепленості контактних осіб. В організованих колективах проводиться щоденний медичний огляд дітей, батьків, персоналу, провітрювання та вологе прибирання приміщень з застосуванням деззасобів.

Серед мешканців м. Запоріжжя зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 3 осіб, двоє дітей та один дорослий, які в стані середньої важкості госпіталізовані в інфекційний стаціонар. Випадки зареєстровані в одній сім’ї серед осіб ромської національності. Всі хворі не мають щеплень проти кору. На початку вересня спілкувалися з приїжджими з Київської області, які були хворі на кір. Проведено медичний огляд та спостереження за контактними у вогнищі.

Серед учнів загальноосвітньої школи с. Новоборисівка, В. Михайлівського району, Одеської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 9 учнів 3-11 класів. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 2 проби харчових продуктів, 20 змивів та 6 проб води. Обстежено 30 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контактними особами за місцем проживання та навчання встановлено медичний нагляд. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення з питань профілактики вірусного гепатиту. Про випадок групової захворюваності на вірусний гепатит А поінформовано голову Одеської облдержадміністрації, в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеський області, начальника Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Серед вихованців дитячого навчального закладу № 131, Голосіївського району, м. Києва зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 6 дітей, які відвідували дві різні групи. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. У 2 хворих лабораторно підтверджено діагноз сальмонельозу. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 6 проб харчових продуктів, 40 змивів та 3 проби води. Обстежено 8 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Встановлено медичний нагляд за контактними особами.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка