12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 13.10.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 13.10.2017)

З початку поточного року, станом на 13 жовтня 2017 року, в Україні зареєстровано 190 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 2419 осіб у т.ч. 1735 дітей. За період з 07.10 по 13.10.2017 було зареєстровано 9 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 53 особи, у т.ч. 40 дітей. Було зареєстровано 9 спалахів, у т. ч. кору – 3, ГКІ невстановленої етіології та ВГ А – по 2 та по 1 - ротавірусного ентериту і ентеровірусної інфекції.

Серед вихованців дитячого навчального закладу № 14, м. Чорноморська, Одеської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей. Двох хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару, 3 знаходяться на амбулаторному лікуванні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 28 проб харчових продуктів, 64 змиви та 3 проби питної води. Обстежено 19 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контактними особами встановлено медичний нагляд.

Серед мешканців гуртожитку Уманського педагогічного університету, м.Умань, Черкаської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 10 осіб. Семеро хворих було госпіталізовано до інфекційного стаціонару, 3 хворих перебувають на амбулаторному лікуванні. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 3 проби харчових продуктів, 40 змивів та 4 проби питної води. Обстежено 14 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контактними особами встановлено медичний нагляд. Проводиться санітарно-освітня робота з питань профілактики гострих кишкових інфекцій із залученням засобів масової інформації.

Серед учнів Преславської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Приморського району, Запорізької області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 9 учнів. Хвори у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. У хворих лабораторно піддверджено діагноз ротавірусного ентериту. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 13 проб харчових продуктів, 40 змивів та 10 проб питної води. Обстежено 13 осіб. В закладі проведено заключну дезінфекцію, на період карантину впроваджена поточна дезінфекція. Проведено медичний огляд контактних осіб. За контактними особами встановлено медичне спостереження. До КЗ «Преславська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» направлено рекомендації по проведенню необхідних протиепідемічних заходів.

Серед жителів с. Горбки, Виноградівського району, Закарпатської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 4 дітей, члени однієї родини. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Двоє хворих дітей мають одне щеплення проти кору та ще 2-є – вакциновані двічі. Розроблено план протиепідемічних та профілактичних заходів, з метою попередження поширення кору в організованих колективах, які відвідують 3-є захворілих дітей (садочок і школа – 3 та 7 класи). В організованих колективах, які відвідували захворілі діти рекомендовано проведення поточної дезінфекції та дотримання режиму провітрювання в приміщеннях. Надано рекомендації щодо максимальної ізоляції класів та групи в садочку, де навчаються хворі, від інших колективів на 21 день. Встановлено щоденне медичне спостереження за контактними особами, які не хворіли на кір та перебували в контакті з хворими дітьми. Заплановано охопити щепленнями проти кору всіх дітей населеного пункту Горбки, першочергово тих, хто не має жодного щеплення відповідно до Національного календаря.

У комунальному закладі «Обласний притулок для дітей «Світанок» служби у справах дітей Одеської обласної Державної адміністрації» (заклад тимчасового захисту дітей), м. Одеса зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 4 дітей. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Всі хворі не мають щеплень проти кору.

Проведено епідрозслідування. Керівнику закладу надано рекомендації щодо встановлення щоденного медичного нагляду терміном на 21 день за контактними особами; проведення поточних прибирань з провітрюванням в осередку захворюваності та інші. Проведено санітарно-роз'яснювальна робота серед працівників закладу з питань профілактики кору, зокрема специфічної.

Серед жителів м. Кам’янське, Дніпропетровської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 4 дітей з ромських багатодітних сімей, які тісно спілкуються між собою та схильні до постійної міграції.. Хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Хворі діти проти кору не щеплені. Організовано проведення щоденного медичного огляду та спостереження за контактними. Складено план заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища інфекційних захворювань. Проведено засідання оперативного штабу з реагування на виникнення спалаху кору та впровадження заходів щодо локалізації та ліквідації спалаху. Заплановано проведення засідання комісії з питань ТЕБ та НС при Кам’янській міській раді.

Серед жителів с. Білозірка, Ланівецького району, Тернопільської області зареєстровано групове захворювання на ентеровірусну інфекцію. Захворіло 5 дітей з різних родин, одна дитина неорганізована, 2-є відвідують дошкільний дитячий заклад та 2-є загальноосвітню середню школу. Діти перебувають на амбулаторному лікуванні, перебігу захворювання легкий. За контактними особами встановлений медичний нагляд. Спільно з фахівцями Управління Держпродспоживслужби у Ланівецькому районі проведено епідобстеження дитячого дошкільного та шкільного закладу с. Білозірка. Встановлено, що заклади знаходяться в одному приміщенні із спільним входом. Харчування дітей організоване у спільній їдальні.

Серед учнів загальноосвітньої школи с. Нова Царичанка, Білгород-Дністровського району, Одеської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 3-є дітей, учні 5, 6 та 8 класів. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 3 проби харчових продуктів, 30 змивів та 12 проб води. Проведено заключну дезінфекцію в приміщеннях школи та в сімейних осередках. Встановлено медичний нагляд за контактними особами терміном на 35 днів.

Проведено санітарно-освітню роботу серед контактних осіб з питань профілактики вірусного гепатиту А. Про реєстрацію групового захворювання поінформовано начальника головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області, органи місцевого самоврядування.

Серед жителів с. Володимирівка, Білгород-Дністровського району, Одеської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 4 особи, з них одна дитина.

Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 10 змивів та 9 проб води. В сімейному вогнищі проведено заключну дезінфекцію. Встановлено медичний нагляд за контактними особами терміном на 35 днів. Про реєстрацію групової захворюваності поінформовано начальника головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, органи місцевого самоврядування. Проведено санітарно-освітню роботу серед контактних осіб з питань профілактики вірусного гепатиту.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка