12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 20.10.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 20.10.2017)

З початку поточного року, станом на 20 жовтня, в Україні зареєстровано 198 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 2563 особи у т. ч. 1803 дітей.

За період з 14.10 по 20.10.2017 було зареєстровано 8 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 93 особи, у т. ч. 21 дитина.

Серед учасників весілля у с. Гарячківка, Крижопільського р-ну, Вінницької області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 34 особи, з них 3-є дітей. Хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. В ході епідрозслідування встановлено, що всі хворі були присутні на весіллі, що відбулося в спортивній залі Гарячківської школи, страви готувались в домашніх умовах, до приготування страв залучались випадкові особи. Проведено комплекс протиепідемічних заходів, заключну дезінфекцію в школі та за місцем проживання організаторів весілля. Здійснюються подвірні обходи учасників весілля та їх лабораторне обстеження. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 19 проб харчових продуктів, 40 змивів та 3 проби питної води. Обстежено 21 особу.

Серед студентів духовної семінарії Української православної церкви Московського Патріархату, м. Луцьк, Волинської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 3-є осіб. Хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. В духовній семінарії навчається 100 осіб, проживають в семінарії 88 осіб. При проведенні епідрозслідування було встановлено, що першим захворів семінарист, який проживає в Закарпатській області та наприкінці вересня відвідував батьків. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 3 проби харчових продуктів, 23 змиви та 2 проби питної води. В осередку проведено медичний огляд контактних, проведено заключну дезінфекцію, визначено особу відповідальну за дотриманням дезінфекційного режиму на період карантину. Про ускладнення епідемічної ситуації поінформовано голову Волинської Облдержадміністрації, начальника Управління охорони здоров’я Облдержадміністрації, в.о. Луцького міського голови, начальника Управління охорони здоров’я міської Ради.

Серед жителів м. Львів, які приймали участь у весіллі, що відбулося в ресторані «Панська чарка», зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіла 21 особа, у т. ч 2-є дітей. Хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Хворі вживали страви, приготовлені в домашніх умовах та принесено до ресторану. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 8 проб харчових продуктів та 20 змивів. Обстежено 12 осіб. З метою належної організації протиепідемічних заходів, направлених на локалізацію спалаху ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» було видано наказ «Про проведення епідеміологічного розслідування спалаху кишкової інфекції», яким затверджений план заходів. Закладам охорони здоров’я за місцем проживання захворілих повідомлено про необхідність проведення медичного спостереження за контактними в осередках.

Серед жителів смт.Андріївка, Балакліївського р-ну, Харківської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло 10 осіб, з них 3-є дітей. Хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено, що смт. Андріївка має централізовані системи водопостачання та каналізації. Домоволодіння, де зареєстровані випадки захворювань не підключені до централізованих систем водопостачання та каналізації (водопостачання - індивідуальні колодязі та скважини, каналізація – на вигріб). Санітарно-гігієнічний стан у домашніх вогнищах незадовільний. Проведено медичний огляд та встановлено медичне спостереження за контактними особами в домашніх вогнищах та Андріївській загальноосвітній школі №1. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 5 проб питної води. Проведено заключну дезінфекцію у домашніх вогнищах та у Андріївській загальноосвітній школі №1. Серед населення проводиться санітарно-роз'яснювальна робота щодо профілактики вірусного гепатиту А. Інформацію про спалах направлено заступнику голови Харківської обласної Державної адміністрації, начальнику головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, заступнику начальника Управління охорони здоров’я Харківської обласної Державної адміністрації та розміщена на сайті Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров´я України». У м. Приморськ, Запорізької оласті зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 осіб. Хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. За результатами обстеження у 3-х осіб підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. Всі хворі вживали кондитерські вироби придбані в магазині м. Приморськ. Встановлено, що торти виготовлялись приватними особами в домашніх умовах та реалізовувались в магазині. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 3 проби харчових продуктів, 30 змивів та 8 проб питної води. Обстежено 5 осіб. Про виникнення спалаху поінформовано Держпродспоживслужбу Приморського району та голову Приморської міської ради. В магазині проведено заключну дезінфекцію, припиненои реалізацію кондитерських виробів. Заклад зачинено власником.

Серед жителів с. Балбасівка, Слов’янського району, Донецької області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 4 дітей. Хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Хворі з 2-х сімейних вогнищ (роми), проти кору не щеплені. Випадки завізні з Одеської області, де хворі перебували в контакті з хворим на кір. Проводиться епідрозслідування. За контактними особами встановлено медичний нагляд. Проведено установче засідання штабу по боротьбі з кором.

У смт. Вільшани, Дергачівського району, Харківської області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 7 дорослих осіб. Трьох хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Четверо знаходяться на амбулаторному лікуванні. При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено, що захворювання виникло після вживання готових страв у приватному кафе «Тандем», що у смт. Вільшани. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 7 проб харчових продуктів, 70 змивів та 2 проби питної води. Обстежено 14 осіб. Проведено заключну дезінфекцію у приміщеннях кафе та у домашніх осередках. Інформацію про спалах направлено заступнику голови Харківської обласної Державної адміністрації, начальнику Головного Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, заступнику начальника Управління охорони здоров’я Харківської обласної Державної адміністрації.

Серед школярів загальноосвітньої школи № 12, м. Краматорськ, Донецької області зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 9 дітей. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Діти відвідують різні класи, харчувалися у шкільній їдальні. Організовано комплексне епідеміологічне розслідування спалаху за участю фахівців Краматорської міської філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України», служби Держпродспоживнагляду в м. Краматорськ, Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Розроблений план локалізації і ліквідації спалаху. Розпочато роботу штабу по локалізації вогнища. Проведено заключну дезінфекцію у вогнищі, здійснюється медичне спостереження за контактними. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 28 проб харчових продуктів, 44 змивів та 5 проб води. Обстежено 3 особи.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка