12 листопада 2019 року

Оперативна інформація :: Санепідситуація
Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні (станом на 10.11.2017)

Інформація щодо спалахів інфекційних захворювань в Україні
(станом на 10.11.2017)

З початку поточного року, станом на 10 листопада 2017 року, зареєстровано 219 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 2824 особи у т. ч. 2012 дітей.

За сорок п'ять тижднів поточного року спалахи реєструвалися в усіх 25 регіонах України: в Одеській області – 34, Тернопільській – 19, Івано–Франківській - 18, Чернівецькій області та м. Києві -по 14, Київській, Львівській областях – по 11, Донецькій області – 9, Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій, областях – по 8, Черкаській, Волинській областях по - 7, Сумській, Харківській, Чернігівській областях – по 6, Херсонській, Полтавській, Вінницькій, Рівненській областях - по 5, Кіровоградській, Житомирській, Закарпатській, Хмельницькій областях - по 3 та в Луганській області - 1.

Із 219 зареєстрованих спалахів встановлено: 35 спалахів – ротавірусного ентериту, 33 - гострих кишкових інфекцій (далі - ГКІ) встановленої етіології, 27 – ГКІ невстановленої етіології; 40 – сальмонельозу, 1 - черевного тифу, 2 - шигельозу, 22 – вірусного гепатиту А, 53 – кору, 1 – краснухи та 5 спалахів ентеровірусної інфекції.

За період з 04.11 по 10.11.2017 було зареєстровано 10 спалахів інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 50 осіб у т. ч. 45 дітей.

Серед учнів середньої загальноосвітньої школи с. Текуче, Косівського району, Івано-Франківської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 5 дітей. Четверо хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару, один знаходиться на амбулаторному лікуванні. Троє дітей не мають щеплень проти кору, двоє щеплені за віком – мають два щеплення. За контактними особами встанговлено медичне спостереження. Розроблено комплексний план заходів по локалізації та ліквідації вогнища кору в загальноосвітній школі та попередження розповсюдженості інфекції серед населення. Встановлено медичний нагляд за контактними особами. Рекомендовано проведення поточних прибирань з провітрюванням в осередку захворюваності. Розроблені пам`ятки щодо профілактики захворювання на кір серед населення села, зокрема специфічної. Про виникнення групового захворювання поінформовано начальника відділу освіти Косівської районної державної адміністрації.

Серед учнів середньої загальноосвітньої школи № 2, м. Роздільна, Одеської області зареєстровано групове захворювання на вірусний гепатит А. Захворіло троє учнів (2, 7 та 8 класів). Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 2 проби харчових продуктів, 50 змивів та 7 проб питної води. Проведено заключну дезінфекцію за місцем навчання та за місцем проживання хворих. За контактними особами встановлено медичне спостереження. Про виникнення групового захворювання поінформовано начальника головного Управління Держпродспоживслужби в Одеській області, начальника Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Серед жителів села Чернелів-Руський, Тернопільського району, Тернопільської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 3 осіб, 1 дорослий та 2 дітей вікової групи 5-9 років. Хворі перебувають на амбулаторному лікуванні. У одного хворого діагноз підтверджено вірусологічно. Хворі діти мають одне щеплення проти кору, доросла хвора має два щеплення.За контактними особами встановлено медичне спостереження, проведено аналіз щепленості контактних осіб.

Серед учнів дитячого навчального закладу № 53, м.Чернігів зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію. Захворіло 5 дітей, які відвідують різні групи. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. За результатами лабораторних обстежень у хворих підтверджено діагноз ротавірусного ентериту. Для проведення лабораторних досліджень відібрано 6 проб харчових продуктів, 62 змиви та 4 проби питної води. Обстежено 20 осіб. У вогнищі проведено заключну дезінфекцію. За контакними особами встановлено медичне спостереження. Про виникнення групового захворювання поінформовано Чернігівського міського голову, начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради.

Серед учнів середньої загальноосвітньої школи № 25, м.Луцьк, Волинської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 8 дітей вікової групи 5-9 років (відвідують 1 та 4 класи). Троє хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару, інші знаходяться на амбулаторному лікуванні. Шестеро дітей не мають щеплень проти кору, один має одно щеплення, один хворий має два щеплення – щеплений за віком. Проведено медичний огляд контактних осіб. За контакними особами встановлено медичне спостереження. Проведено аналіз щепленості дітей проти кору. Про випадки захворювання поінформовано начальника Управління охорони здоров’я Луцької міської ради, головного лікаря комунального закладу «Луцька міська дитяча поліклініка», начальника Управління освіти виконкому Луцької міської ради. Проводиться санітарно- освітня робота серед населення з питань профілактики кору.

Серед жителів м.Києва ромської національності зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло троє осіб, двоє дітей та один дорослий. Хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару. У двох хворих діагноз підтверджено лабораторно. Хворі не мають щеплень проти кору. Контактні особи за місцем проживання оглянуті лікарем-терапевтом та лікарем-педіатром, за ними встановлено медичне спостереження. За місцем проживання проводиться поточне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів та здійснюється протяжне провітрювання приміщень. Серед контактних осіб проведено санітарно- освітню роботу з питань профілактики кору.

Серед учнів середньої загальноосвітньої школи с. Мілієво, Вижницького району, Чернівецької області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло троє дітей (1, 2 та 3 класів). Хворі перебувають на амбулаторному лікування. Перебіг захворювання легкий. Всі хворі не мають щеплень проти кору. За контактними особами встановлено щоденний медичний нагляд. Вакциновано 5 контактних осіб. Проводиться санітарно - освітня робота серед населення з питань профілактики кору.

Серед жителів с. Возилів, Бучацького району, Тернопільської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 8 осіб, з них 5 дітей. Семеро хворих в стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару, один знаходиться на амбулаторному лікуванні. У одного хворого діагноз підтверджено лабораторно. Четверо хворих не мають щеплень проти кору, один має одно щеплення, троє дорослих не мають даних про проведену вакцинацію. За контактними особами встановлено медичне спостереження, проведено аналіз щепленості контактних осіб. В організованих колективах проводиться щоденний медичний огляд дітей, персоналу, провітрювання та вологе прибирання приміщень з застосуванням деззасобів. Проводяться протиепідемічні заходи у вогнищах та санітарно- освітня робота серед населення з питань профілактики кору.

Серед учнів спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату села Яблунів, Косівського району, Івано-Франківської області зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 9 дітей (1, 2, 7 класів). Четверо хворих у стані середньої важкості було госпіталізовано до інфекційного стаціонару, інші знаходяться на амбулаторному лікування. Шестеро хворих не мають щеплень проти кору, троє мають одне щеплення. Розроблено план профілактичних та протиепідемічних заходів з локалізації та ліквідації спалаху кору. За контактними особами встановлено щоденний медичний нагляд. Проводяться протиепідемічні заходи у вогнищах та санітарно- освітня робота серед населення з питань профілактики кору.

Серед учнів середньої загальноосвітньої середньої школи № 28, м.Чернівці зареєстровано групове захворювання на кір. Захворіло 3 дітей (1, 5 та 6 класи). Хворі знаходяться на амбулаторному лікування. Перебіг захворювання легкий. Всі хворі мають щеплення проти кору. За контактними особами встановлено щоденний медичний нагляд. Проводяться протиепідемічні заходи у вогнищах та санітарно- освітня робота серед населення з питань профілактики кору.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка