Фішинг
Фішинг – це один із різновидів шахрайства в інтернеті, що використовується зловмисниками з метою отримання незаконного доступу до конфіденційних даних користувачів. Як захиститись від цієї технології – дізнайтеся більше з матеріалів проєкту
Плакат «Фішинг
Плакат А4 «Що таке фішинг? Які його ознаки? Як захиститись?»
Плакат розроблено для друку та поширення в закладах охорони здоров’я. Завантажте, роздрукуйте та поширте флаєр у вашому закладі, ординаторських та інших місцях перебування медичних працівників
Скрінсейвер «Фішинг
Скрінсейвер «Як розпізнати фішинг?»
Скрінсейвер – це електронне фото, створене для використання на заставках комп’ютерів. Завантажте на комп’ютери вашого персоналу та рекомендуйте вашим колегам використовувати його для заставок на робочих комп’ютерах.
Інформаційні картки для соціальних мереж
Інформаційні картки «Що таке фішинг і як йому протидіяти?»
Використовуйте інформаційні картки для поширення у ваших профільних групах та соціальних мережах. Інформуйте ваших колег про ключові кібернебезпеки
Фішинг. Допис та віжуал для фейсбуку або вайберу
Медичні працівники, адміністратори медичних закладів та всі зацікавлені партнери можуть отримати ключові знання з кібербезпеки в одному місці. Для цього Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) створило розділ на сайті МОЗ - «Кібербезпека», де зібрані:
-
шаблони ключових документів для впровадження кібербезпеки у закладі;
-
матеріали для поширення ключових правил кібербезпеки серед персоналу;
-
скрінсейвери та роз’яснювальні матеріали для інформування працівників про кіберзагрози.
Із матеріалів можна дізнатися, як захистити свої дані та дані пацієнтів від кіберзагроз.
Найпоширенішим видом кіберзагроз є фішинг. Його мета – переконати користувача власноруч зробити бажане для зловмисника, наприклад розкрити свої особисті дані. Це може призвести і до витоку даних пацієнтів: номерів телефонів, логінів та паролів від електронної пошти та облікових записів у медичних інформаційних системах та ін.
Дізнаєтесь як захиститись від фішингу та інших видів кіберзагроз https://moz.gov.ua/efishing
Фішинг. Текст для еmail розсилки
Фішинг – email розсилка
Теми листів на вибір:
МОЗ інформує: як вберегтись від фішингових атак
Текст листа: МОЗ пояснює, як не стати жертвою кіберзлочинців: вбережіть себе від фішингових атак
Шановні колеги!
На офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) запустився розділ «Кібербезпека» https://moz.gov.ua/kiberbezpeka. Він буде корисним для медичних працівників, адміністраторів медичних закладів та всіх зацікавлених партнерів, які хочуть отримати основні знання з кібербезпеки.
Метою цього впровадження є інформування медичних працівників про те як захистити себе, свої дані та дані пацієнтів від кіберзагроз, а також навчання основам кібербезпеки в медичних закладах.
Найпоширенішим видом кіберзагроз є фішингові атаки. Їх мета – переконати користувача власноруч зробити бажане для зловмисника, наприклад, розкрити свої особисті дані. Це може призвести і до витоку даних пацієнтів: номерів телефонів, логінів та паролів від електронної пошти та облікових записів у медичних інформаційних системах та ін.
На сайті МОЗ ви дізнаєтесь про ознаки фішингового повідомлення та як захиститись від такого виду кіберзагрози https://moz.gov.ua/efishing
Звертаємо вашу увагу, що найпоширенішим видом фішингової атаки є саме надсилання листів на електронну пошту. Тому будьте уважні та ознайомтесь з матеріалом про фішингові атаки, щоб не стати жертвою кіберзлочинців!
Увага: якщо ви вважаєте, що стали жертвою фішингової атаки, негайно змініть паролі всіх своїх облікових записів та зверніться до адміністратора вашого закладу.
Більше - за посиланням https://moz.gov.ua/kiberbezpeka