Статті
Категорії
- Оплата праці медиків
- Наглядові ради
- Е-рецепти
- Статті
- Джерела доказової медицини
- Безперервний професійний розвиток
- ICPC-2
- МКФ
- Екстрена допомога
- Дайджест змін у системі охорони здоров’я
- Графік засідань Центральної атестаційної комісії МОЗ України
- Присяга лікаря
- Портал вакансій медичних працівників
- База знань кращих практик
- База знань eHealth
- Кібербезпека
Держава синхронізує нормативну базу у сфері подолання туберкульозу з європейськими стандартами Для покращення виявлення туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції внесено зміни до наказу МОЗ №302 «Про затвердження Порядку організації виявлення туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції». Над змінами працювали експерти Центру громадського здоров’я МОЗ України. Відповідно до наказу, залишаться чинними обов’язкові дії медичних працівників щодо формування ключових груп та груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз (ТБ), проведення систематичного скринінгу на ТБ серед цих груп. Водночас у новій редакції порядку додано заходи щодо діагностики ЛТБІ.
24 травня
Верифікація даних пацієнта в ЕСОЗ: що важливо знати лікарям Щоби дані пацієнта у Реєстрі пацієнтів ЕСОЗ були актуальними й достовірними, триває їхня верифікації. Наразі в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) впроваджуються нові напрями верифікації – зокрема, через обмін даними між ЕСОЗ, Державними реєстрами фізичних осіб-платників податків й актів цивільного стану громадян. Нові напрями верифікації дозволять покращити якість даних у системі, а також мінімізувати проблеми, повʼязані з пошуком пацієнта та виявленням некоректних записів в ЕСОЗ.
22 травня
Запущено електронну систему безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоровʼя Безперервний професійний розвиток працівників сфери охорони здоровʼя є однією із передумов забезпечення якості та ефективності медичної допомоги. МОЗ України за сприяння проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» запустило електронну систему забезпечення безперервного професійного розвитку (далі – БПР) працівників сфери охорони здоров’я.
13 травня
Комунікація з людьми, які зазнали травми внаслідок війни: на платформі Академії НСЗУ відкрито реєстрацію на новий курс Люди, які перенесли через війну важкі травми, полон, фізичне та сексуальне насильство, тортури тощо, отримують допомогу в медичних закладах по всій Україні. Працівники та працівниці сфери охорони здоров’я мають володіти специфічними знаннями про те, як підтримувати таких людей та як встановлювати довіру з ними. Часто вони не можуть підібрати відповідні слова і, свідомо чи несвідомо, можуть травмувати людину. Отже, необхідно розвивати навички комунікації та м’які навички (емоційний інтелект, емпатію, увагу та повагу до людини).
22 квітня
Докладніше
Затверджено перелік та порядок надання психосоціальних послуг щодо питань психічного здоров’я – наказ МОЗ Міністерство охорони здоров’я України розширило перелік послуг з надання психосоціальної допомоги та визначило порядок надання таких послуг й перелік валідних методів психологічної діагностики та ефективних методів психотерапії.
28 лютого
Докладніше
Зміни у відпуску тест-смужок для індивідуальних глюкометрів: що важливо знати лікарям та фармацевтам 29 лютого 2024 року набуває чинності оновлений Перелік лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Наказ вводить в дію новий перелік лікарських засобів і медвиробів, які підлягають реімбурсації.
27 лютого
Докладніше
Як медикам підтвердити кваліфікацію для роботи за кордоном? Медичні працівники, які виїхали з України (у тому числі й через війну), можуть влаштуватися за кордоном на роботу за фахом. Для цього вони мають отримати від українських державних органів документ, що підтверджує освіту, кваліфікацію та професійний досвід. Такий документ може видаватися медичним, фармацевтичним та іншим працівникам сфери охорони здоров’я, зокрема, з вищою немедичною освітою. Вони можуть бути громадянами України, особами без громадянства та іноземцями, які перебували в Україні на законних підставах (наприклад, навчалися або працювали).
26 січня
Докладніше
Поглиблене навчання за програмою mhGAP для лікарів «первинки» — для ефективної допомоги пацієнтам із розладами ментального здоровʼя Онлайн-курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP» доступний на платформі Академії НСЗУ з кінця 2022 року. Він викликав чималий інтерес серед лікарів: вже більше ніж 70 000 осіб отримали сертифікати про його проходження.
25 січня